Олімпіада: Підсумки сьомого дня (фото)

Останній день Олімпійського тижня не приніс українцям нагород. Зовсім трохи не вистачило наймолодшій учасниці олімпійського турніру з дзюдо 21-річної Ірині Киндзерской, яка в боротьбі за "бронзу" поступилася 7-разовому призеру чемпіонатів світу Каріне Бриант з Великобританії.

Україна - 0-0-0

Бронзовий призер чемпіонату світу-2011 в естафеті Олеся Повх у забігу на 100 м третьою перетнула фінішну лінію - 11,18. Це дозволило їй кваліфікуватися до завтрашнього півфіналу. На жаль, не підтримала своїм результатом подругу по команді Наталія Погребняк. 11,46 секунди «принесли» їй п'яте місце в забігу. Дискоболи Наталя Фокіна-Семенова і Катерина Карсак закінчили свій виступ на Іграх ХХХ Олімпіади кваліфікацією. Наталя метнула снаряд на 60.61 м, а Катерина - 58.64 м. Ольга Скрипак на 10 000 м фінішувала 20-ю - 32.14,59, а Віктор Кузнецов у секторі для стрибків у довжину з результатом 7.50 посів 31-е місце.

Після першого дня змагань у семиборстві Людмила Йосипенко продовжує задавати тон українкам, посідаючи з сумою 3902 очками четверте місце. Наталія Добринська, набравши після чотирьох видів програми 3835 балів, піднялася на дві позиції. Ганна Мельниченко, на жаль, опустилася на 16 рядок проміжного протоколу - 3752. Вирішальним для наших дівчат стало штовхання ядра. Хоча Наталія в цьому виді і недоштовхала понад два метри до особистого рекорду, який становить 17.29 м, проте піднялася на п'яту позицію. Ганна занесла в свій актив лише 12.96. Останньою дисципліною став біг на 200 м, який підбив підсумок першого дня змагань. Наразі Йосипенко третьому місцю поступається лише одним пунктом. Відзначимо щільність результатів у першій десятці. Лідирує, як і раніше, британка Джессіка Енніс - 4158. Завтра атлетки будуть стрибати в довжину, метати спис і бігти 800 м.

Олена Федорова кваліфікувалася до півфіналу стрибків з 3-метрового трампліна з 14-м результатом - 308,70 бала. На старт Олена вийде вже завтра. Ганна Письменська завершила змагання 21-ю - 271,50 очка. Сергій Фролов в запливі на 1500 м фінішував в 1,6 секунди від олімпійського фіналу - 14.59,19. Досі 20-річний спортсмен ще не «випливав» з 15 секунд. Тож виступ на Іграх в Лондоні Сергій може занести собі в актив. Дар'я Степанюк на 50-метрівці вільним стилем показала 25,70 секунди, восьмою доторкнувшись до бортика у своєму запливі. У підсумку це - 33-є місце. Роман Бондарук завершив свій виступ на Олімпійських іграх 12-м у стрільбі зі швидкострільного пістолета. Після першого дня кваліфікації з 284 очками він посідав 17-ю позицію. Сьогодні відбулася заключна частина залікової стрільби, де Роман «вибив» 295 очок - 3 показник за результатами другої половини попереднього раунду. Зазначимо, що до фіналу потрапляла шістка найкращих.

США - 3-1-2

Що б робили американці без плавання? Майже всі свої медалі 7-го дня "зоряно-смугасті" заробили у воді, піднявшись на п'єдестал у всіх дисциплінах. Продовжує переписувати історію Майкл Фелпс, який на цей раз виграв "золото" на стометрівці батерфляєм. Золотий почин колеги підтримали 15-літня Кейті Ледецки (800 м) і Мелісса Франклін, яку вшановували на дистанції 200 метрів на спині. У цій же дисципліні на третій сходинці п'єдесталу з бронзовою медаллю та букетом квітів розташувалася Елізабет Бейзел. Єдине "срібло" американцям приніс Кален Джонс, який показав другий час на 50-метрівці вільним стилем.

Під завісу ігрового дня порадував своїх уболівальників Різ Хоффа. Харизматичний спортсмен не тільки збирає кубик Рубіка за 30 секунд, але і непогано штовхає ядро. Звичайно, перекинути поляка Томаша Маєвські і німця Давида Шторля не вдалося, але і цей результат, схоже, Хоффа задовольнив.

Очікувано олімпійський фінал з тенісу не пройде без Серени Вільямс. Американка набрала божевільний хід і після перемоги на Вімблдоні продовжує трощити суперників і на Іграх. Під гарячу руку молодшої з сестер Вільямс попалася Вікторія Азаренко, яка змогла взяти у Серени лише три гейми - 6:1, 6:2.

Без втрат пройшли американці в командних видах спорту. Ватерполистки у впертій боротьбі, але все таки обіграли китаянок, а волейболістки не залишили каменя на камені від представниць Сербії - 3-0. Не здивувала команда США і у футболі. Триразові олімпійські чемпіонки вибороли собі дорогу в півфінал турніру, перемігши команду Нової Зеландії (2:0). Жіноча збірна США з баскетболу здобула четверту перемогу поспіль на олімпійському турнірі, розгромивши команду Чехії. Матч завершився з рахунком 88:61 на користь діючих олімпійських чемпіонок, у складі яких 18 очок набрала Діана Тауразі.

Китай - 2-1-4

Досить плідний день вийшов у китайських атлетів, правда, в п'ятницю їм дісталося лише два комплекти нагород вищої проби. Першими порадували своїх співвітчизників бадмінтоністи, які в очному поєдинку розіграли фінальний матч. Пара Нань Чжан/Юньпэй Чжао виявилася сильнішою за пару Чень Сюе/Цзінь Ма. Також два китайські спортсмени опинилися на п'єдесталі в стрибках на батуті - першим став Дон Дон, третім - Чунлон Лю. До речі, Дон Дон - перший олімпійський чемпіон, чиє ім'я повністю збігається з прізвищем. Без медалей Китай не залишили та стрілки. На "бронзу" з швидкісного пістолета настріляли Дін Фен, а також лучник Ксиаксианг.

Ще один комплект "бронзи" опинився в руках олімпійської чемпіонки Пекіна дзюдоїстки Тун Вень, яка здобула дострокову перемогу над представницею Бразилії Марією Суелен Альземан. Завершила п'ятничну медальну програму Китаю велогонщица Шуан Гуо, яка показала другий час в кейріні.

На цьому радість китайців вичерпалася. Якщо волейболістки і ватерполистки ще якось упиралися в матчах проти Бразилії (3-2) і США (6:7), то баскетболістки не мали жодного шансу переграти представниць Туреччини - 55:82.

Великобританія - 3-0-4

День для Британії почався як ніколи здорово. До загальної радості жіноча парна двійка виграла золоту медаль, а чоловічі двійка і одинак показали третій час. У плаванні успішно виступила Ребекка Едлінгтон, яка піднялася на третю сходинку п'єдесталу на дистанції 800 метрів кролем. Не дуже гостинно повелися господарі і в змаганнях на велотреку. Вікторія Пендлтон впевнено взяла медаль найвищої проби в кейріні, а чоловіча збірна очікувано залишила опонентів позаду в пасьюті. Ще одна бронзова нагорода відправилася в руки дзюдоїстки Карини Брайан, яка залишила без медалі українку Ірину Киндзерскую.

Не підвів своїх шанувальників тенісист Енді Маррей. Фіналіст Вімблдону-2012 зміг переграти другу ракетку світу Новака Джоковича(7:5, 7:5). Тепер Маррею варто сподіватися, що неділя стане його днем, так як в суперниках у господаря корту буде кращий тенісист планети Роджер Федерер.

В командних видах спорту Великобританія очікувано провалилася. В баскетболі господарі подарували перемогу француженкам (77:80), а у водне поло - італійкам (5:10), у волейболі - Домініканській Республіці (0-3), а в гандболі - Анголі (25:31). Навіть футболістки були змушені завершити боротьбу - вони програли Канаді в чвертьфіналі з рахунком 0:2.