Олімпіада: Підсумки п'ятого дня

П'ятий день Олімпіади виявився досить вдалим для української команди. Одне "золото" і дві "бронзи". Тепер чекаємо продовження "бенкету". А в загальному медальному заліку Китай вирвався вперед. Правда, у США є всі шанси наздогнати і перегнати китайців - відставання лише в один бал.

Україна - 1-0-2

Український квартет у складі Яни Дементьєвої, Анастасії Коженкової, Наталії Довгодько і Катерини Тарасенко першим перетнув фінішну лінію! Наші дівчата з перших метрів вийшли вперед і лише поступово нарощували свою перевагу над суперницями. Переможний час українок - 6.35, 93. "Срібло" дісталося німецькому екіпажу, а "бронза" - американкам.

Олена Костевич знову опинилася на п'єдесталі пошани Олімпійських ігор. І знову з "бронзою". Тільки цього разу, Олена стріляла не з пневматичного, а малокаліберного пістолета. Українку випередили кореянка Джангми Кім і Йінг Чен з Китаю.

Ольга Харлан виграла бронзову медаль з фехтування на шаблі. У поєдинку за вихід у фінал вона програла росіянці Ользі Великой, а в боротьбі за третє місце обіграла американку Марію Загуниц.

Не змогли успішно подолати перший раунд змагань наші плавці. Макисм Шемберєв на 200 м комплексом в своєму запливі фінішував другим - 2.03, 40, і у результаті це - 33 позиція.

Ганна Дзеркаль в тому ж виді програми першої доторкнулася до бортика в своєму запливі - 2.27, 09. І як прикро, що вона зупинилася на 17 сходинці - за крок до півфіналу. 0,15 секунди завадили їй. Олександр Ісаков на тій же дистанції на спині теж проплив повз півфінал - 2.00, 78 - 30 місце.

Жіноча естафета 4х200 м (Дарина Зевіна, Ганна Дзеркаль, Дарина Соколова, Ірина Главник), яка за тиждень до Ігор отримала путівку в Лондон, посіла 15 місце - 8.12, 67.

Дзюдоїстка Наталія Смаль (вагова категорія до 60 кг), як і її колеги по чоловічої збірної, не змогла втрутитися в боротьбу за медаль. Іспанка Сесілія Бланко стала для неї непереборним бар'єром. Українка отримала від судді два попередження, що для суперниці перетворилася на мінімальну оцінку, а потім Наталія пропустила атаку на "ваза-арі".

Лучниця Лідія Січенікова, на жаль, теж не подолала перше коло індивідуального раунду змагань. Вона поступилася білорусці Катерині Тимофєєвій - 5:6.

Китай - 4-3-0

Китайські спортсмени продовжують штампувати медалі, немов американці - долари. П'ятий день Олімпійських ігор приніс їм 4 золоті та 3 срібні медалі. Крім першості у вже згаданих вище стрибках у воду, де Ло Юйтун і Цинь Кай очікувано не мали конкурентів, серйозний успіх прийшов до Китаю в важкій атлетиці. У змаганнях чоловіків у ваговій категорії до 59 кг не мали собі рівних Лю Сяо Юнь і Хао Чже Лю. Перший став переможцем змагань, попутно встановивши новий світовий рекорд. У ривку Сяо Юнь показав результат 175 кг, а всього зумів підняти 379 кг. Чже Лю став володарем срібної медалі з вагою 360 кг.

Черговий успіх чекав представників КНР і в плаванні, в якому вони вже наробили багато шуму. 1 серпня золоту медаль на дистанції 200 м батерфляєм завоювала китайська плавчиха Лю Янь Чжао. Вона пропливла дистанцію за 2 хвилини і 4,6 секунди, що є новим олімпійським рекордом.

Забрали своє китайські спортсмени і в коронному вигляді - настільному тенісі. У жіночому фіналі Чи Сяося перемогла свою співвітчизницю Нін Дін (4:1 по партіях).

США - 2-0-3

Американці майже наздогнали своїх головних конкурентів за загальною кількістю медалей, але серйозно поступаються в золотих. П'ятий день приніс команді США 2 медалі вищого ґатунку, а також 3 "бронзи".

Не було рівних "зоряно-смугастим" дівчатам у плавальній естафеті 4х200. Збірна США впевнено перемогла, обігнавши власниць другого місця австралійок майже на 2 секунди. Час американок - 7:42,92, що є новим олімпійським рекордом. Доля титулу зважилася на останньому етапі, на якому Еллісон Шмітт не залишила шансів Алісії Коуттса.

Друге "золото" принесла своїм співвітчизникам велогонщиця Крістін Армстронг, яка перемогла в гонці з роздільним стартом. Уродженка Мемфіса проїхала 29 км за 37 хвилин 34,82 секунди, обігнавши німкеню Джуді Арндт майже на 25 секунд.

Три бронзові нагороди належать стрибунам у воду Крістіану Ипсену і Трою Дюме на триметровому трампліні; гімнастка Дэнеллу Лейве, яка стала третьо. у багатоборстві, а також жіночої збірної США з академічного веслування, яка завоювала третє місце в змаганнях парних четвірок.