Олімпіада: Підсумки п'ятнадцятого дня, чергове "золото" України (фото, відео)

У передостанній день Олімпіади українських спортсменів "прорвало". 4 медалі, з яких 2 золотих, 2 срібних. Тепер у нашої команди 14 місце. З цікавого - збірна Бразилії програла фінальний матч Олімпійського футбольного турніру збірної Мексики 1:2. Навіть Неймар не допоміг.

Україна - 2-2-0 - 4

Неймовірний, неперевершуваний, найдраматичніший, емоційний і це далеко не всі епітети, які можна висловити після перегляду бою нашого Олександра Усика зі срібним призером пекінської Олімпіади Клементе Руссо з Італії у ваговій категорії до 91 кг. Все було у цьому поєдинку, але наш боксер зумів не лише зрівняти рахунок у 2-му раунді, а й принести Україні перше «золото» у боксі на цих Іграх. Вітаємо капітана боксерської команди з перемогою!

Завершився фінальний бій у ваговій категорії до 64 кг між боксерами Денисом Беринчиком та Іглесіасом Сотолонгою з Куби. Українець зробив все можливе, щоб пробитись до останньої стадії турніру і позмагатись за найвищу сходинку п'єдесталу. Після трьох раундів рефері зафіксував рахунок 22:15 на користь кубинця. А отже Денис Беринчик приносить 4-е срібло до скарбнички збірної України. Президент Національного олімпійського комітенту України Сергій Бубка привітав спортсмена з олімпійської нагородою й подякував за самовідданий виступ.

У метанні списа Олександр П'ятниця показав другий результат - 84.51 метра. Найвдалішою у нашого спортсмена виявилася третя спроба. Українець поступився Олімпійському чемпіону Кешорну Уелкотту з Трінідада і Тобаго всього сімома сантиметрами. Бронзовим призером став фін Антті Руусканен - 84.12. Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка привітав Олександра П'ятницю з високим результатом і висловив надію, що цей успіх стане поштовхом для подальших звершень.

Зовсім близькою до бронзових нагород Олімпійських ігор була наша жіноча команда у бігу в естафеті 4х400 метрів. Аліна Логвиненко, Ольга Земляк, Ганна Ярощук, Наталя Пигида не дивлячись на те, що зупинились за крок від подіуму, зуміли показати найкращий результат у цьому сезоні 3:23.57, пропустивши вперед лише збірні США, Росії та Ямайки.

США - 3-3-2

Американські спортсмени в суботу виграли сім медалей, три з яких - золоті.

Представницям США не було рівних в естафеті 4 х 400 метрів. Олімпійським чемпіоном у стрибках з 10-метрової вежі сенсаційно став Давид Будиа. Довели свою беззастережне лідерство в баскетболі американки, розгромивши у фіналі француженок - 86:50.

Срібло своїй команді принесла чоловіча естафетна четвірка (4 х 100 м), волейболістки США, які поступилися в матчі за золото Бразилії - 1-3.

Ще одне друге місце зайняла стрибунка у висоту Бриджетт Барретт, поступилася росіянці Ганні Чічерової.

Заокеанські спортсмени завоювали бронзу в жіночому маунтінбайку - Джорджія Гоулд, і у вільній боротьбі - Колман Скотт (вагова категорія до 60 кг).

Китай - 1-2-3

Представники Піднебесної виграли у передостанній день Ігор шість нагород. Олімпійським чемпіоном став боксер Цзоу Шимін, який завоював золото у ваговій категорії до 48 кг.

Срібні нагороди своїй країні принесли стрибун у воду Цю Бо і п'ятиборець Цао Чжонжун. Таеквондист Лю Сяобо виграв бронзу у ваговій категорії понад 80 кг. Ще два третіх місця зайняли китайські урядовці - Цеян Шеньцзе (20 км) і Сі Тяньфэн (50 км).0

Великобританія - 3-0-2

Господарі Ігор гарантували собі третє місце в загальнокомандному заліку. Три золоті медалі, завойовані британцями в суботу, дозволяють говорити про це з великою часткою впевненості.

Дворазовим олімпійським чемпіоном став Мо Фара, що додав до золота на 10000 метрів перемогу на дистанції вдвічі коротше. Боксер Люк Кемпбелл став переможцем у ваговій категорії до 56 кг. На грібному каналі не було рівних Еду Макиверу, що став першим у змаганнях байдарочників на дистанції 200 метрів. Бронзу завоювали британці в каное-двійках.

У стрибках у воду третім став Томас Дейлі, який після п'яти стрибків перебував на першому місці.