Олімпіада: Підсумки першого дня

У перший день проведення Олімпійських ігор в Лондоні було розіграно 12 комплектів медалей. Українські спортсмени, на жаль, не змогли порадувати уболівальників високими результатами. Лідерство у загальному заліку в перший же день захопили китайці.

КИТАЙ - 4-0-2
Лідерами командного заліку після першого ігрового дня очікувано став Китай. Спортсмени з Піднебесної порадували своїх фанатів шістьма медалями, чотири з яких - вищої проби.

Перше золото скарбничку китайської збірної поклала Сілін І, яка виграла змагання у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10-та метрів. Її співвітчизниця Юй Дань удостоїлася бронзової нагороди. Друге золото принесла Ван Мінцзюань, яка була прешою в змаганнях з важкої атлетики. У суботу Ван Мінцзюань, яка виступає у ваговій категорії до 48 кг, перемогла із загальним результатом 205 кг (91+114 кг).

Здорово проявили себе китайські плавці. Так, Сунь Ян виграв золото на дистанції 400 метрів вільним стилем. Представник Піднебесної побив олімпійський рекорд, подолавши дистанцію у фінальному запливі за 3 хвилини 40,14 секунди. В чудовому стилі проявила себе юна плавчиха Е Шивень, яка завоювала золоту медаль Олімпійських ігор на дистанції 400 метрів комплексним плаванням. 16-літня Е Шивень, що проплила дистанцію за 4 хвилини 28,43 секунди, оновила світовий рекорд, що належав одній з її суперниць з запливу австралійці Стефані Райс.

Розчаруванням ігрового дня для Китаю стала головна надія в тенісі На Лі, яка не змогла чинити опору словачці Даніелі Хантуковій- 2:6, 6:3, 3:6.

США - 1-2-2
Піднесли сенсацію американські стрілки з лука, які в півфіналі вибили корейців, напередодні які встановили у відбіркових змаганнях новий світовий рекорд - вони набрали 2087 балів, встановивши новий світовий рекорд для представників однієї команди. Попереднє досягнення було перекрито на 18 очок. Проте у фіналі зоряно-смугасті поступилися італійцям.

Головною інтригою першого ігрового дня було протистояння Майкла Фелпса і Райана Лохте, які повинні були оскаржити головну нагороду в лондонському басейні. Однак боротьби не вийшло. Лохте з явною перевагою розібрався над своїми конкурентами, а його партнер по команді Фелпс прийшов до фінішу лише четвертим. Крім очної суперечки двох плавців-гігантів, водний день вийшов для американців досить врожайним. Бронзову медаль США приніс Пітер Вандеркейн, а також естафетна жіноча збірна на дистанції 400 метрів вільним стилем. Срібною медаллю відзначилася Елізабет Бейзел, яка успішно виступила на дистанції комплексним стилем.

РОСІЯ - 1-0-0
Перший день - перше золото. Головним героєм суботи став дзюдоїст Арсен Галстян, який в блискучому стилі переборов японця Хіроакі Хіраока. Непогано задався перший день для росіян на тенісному турнірі. Якщо не брати до уваги виліт Михайла Южного, то в цілому все було дуже позитивно. Обидві російські (Кириленко/Петрова і Макарова/Весніна) пари впевнено пройшли далі, також в одиночці порадували Віра Звонарьова та Алекс Богомолов. Дуже емоційною вийшла перемога команди в баскетболі. Росіянки впродовж всього матчу проти Канади поступалися в рахунку, але в завершальній чверті зусиллями Беккі Хеммон змогла відіграти десятиочковое відставання і перемогти 58:53.

Важко далася перемога і в гандболі. По ходу зустрічі проти команди Анголи підопічні Євгена Трефілова лідирували з різницею в сім м'ячів, однак дозволили суперницям зрівняти рахунок до середини другої 30-хвилинки. На щастя, підсумковий результат зафіксував перемогу російської команди - 30:27. Однак вийшло не все так гладко, як хотілося б. Росіянимогли очікувати медалей від стрільців, однак і чоловіча і жіноча збірна залишилася за межами олімпійського п'єдесталу.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ - 0-0-0
Після прекрасної церемонії відкриття Великобританію захлеснула хвиля розчарування. Британські спортсмени програли майже на всіх фронтах, вистріливши лише на футбольному полі. Жіноча об'єднана команда Туманного Альбіону не помітила опору камерунок, достроково завоювавши путівку в плей-офф-офф. Це була остання радість британців, тому що головна надія Великобританії зазнала невдачі. Марк Кавендіш і його команда допустили осічку у груповій гонці на 250 кілометрів, поступившись золотом ветерану з Казахстану Олександру Винокурову.

Звичайно, на тенісиста Енді Маррея і його брата Джеймі покладалися не такі великі надії, але все таки поразку від пари Мельцер/Пейя навряд чи додасть позитиву в ряди британських шанувальників. Британці видали наполегливий поєдинок, але в підсумку склали зброю в трьох сетах- 7:5, 6:7, 5:7. Підтримали почин переможених і волейболістки з гандболістки. Перші отримали 0:3 від російської команди, а другі з ганьбою залишили майданчик, крупно поступившись чорногоркам - 19:31. З невдачі стартували і баскетболістки. Господині турніру зазнали нищівної поразки від Австралії - 58:74.

Основні події дня:
- Цікавою вийшла ситуація з південнокорейським плавцем Паком Те Хваном. Спочатку спортсмен був дискваліфікований за фальстарт, незважаючи на свою перемогу в півфіналі. Однак через якийсь час апеляція Федерації Південної Кореї була схвалена, і Пак був допущений до фіналу, де скористався своїм шансом і подарував країні срібну медаль.
- Головною подією першого медального дня на Олімпійських іграх у Лондоні стала перемога представника Казахстану Олександра Винокурова у груповій гонці на 250 кілометрів. У фірмовому стилі розібравшись з конкурентами, Вино промостил собі доріжку до Олімпійського золота, яке стало вінцем його блискучої кар'єри.
- Феноменальний успіх відсвяткувала плавчиха з Піднебесної Е Шивень, яка була першою на 400-метрівці комплексом з світовим рекордом - 4 хвилини 28,43 секунди. Дивує той факт, що китаянці всього 16 років.
- Здивував, але вже зі знаком "мінус" 14-кратний олимпіонік Майкл Фелпс. Американський плавець не потрапив в призери на дистанції 400 метрів комплексним плаванням, поступившись переможцю співвітчизнику Райану Лохте більше 4-х (!) секунд.
- У перший день стався і перший допінговий скандал на Олімпіаді: важкоатлет Хюсен Пулаку виключений зі складу олімпійської збірної Албанії після того, як його допінг-проба дала позитивний результат. Пулаку, якому в грудні виповниться 20 років, повинен був виступати в категорії до 77 кг.
- Порадували шанувальників свого таланту італійські рапіристки, які поклали в медальну скарбничку "Скуадри Адзурри" відразу три медалі. Золото завоювала Еліза ді Франчіска, срібло дісталося Аріанні Ерріго, а бронза - прапороносцеві збірної Італії досвідченій Валентині Веццалі.
- Не складаються в цьому році відносини з Вімблдонськими кортами у чеха Томаша Бердиха. У суботу чеський тенісист поступився на старті олімпійського турніру 75-й ракетці світу бельгійцю Стіву Дарсісу - 4:6, 4:6. Варто нагадати, що фіналіст Вімблдону-2010 програв в цьому сезоні в столиці Великобританії в першому колі і в рамках турніру "Великого шолома".
- Залишає олімпійський турнір і аргентинець Давід Налбандян. Одного з найбільш обдарованих тенісистів 2000-х останнім часом переслідують невдачі. Товстий Дейв примудрився програти в один день і в одиночному, і в парному розрядах, повідомляє Eurosport.