Олімпіада: Підсумки четвертого дня (фото)

Четвертий день Олімпіади залишився для української команди без медалей. Зате багатим на "золото" він вийшов для основних лідерів - США і Китаю, спортсмени яких завоювали по 4 "золота". Особливо варто виділити американку Еллісон Феллс, яка встановила новий світовий рекорд в плаванні на 200 метрів - 1 хвилина 53,61 секунд.

Україна - 0-0-0

Українська пара спортсменок у синхронних стрибках у воду Юлія Прокопчук і Вікторія Потєхіна посіли 8-е місце. "Золото" дісталося китайським спортсменкам, "срібло" у Мексики, США дісталася "бронза".

Бадмінтоніст Дмитро Завадський сьогодні боровся за вихід з групи з німцем Марком Цвиблером. Перший сет був за українцем - 21:17. Але втримати перемогу Завадський не зміг - 10:21, 16:21. Далі йде представник Німеччини.

Китай - 4-0-2

Попереду планети всієї, як і раніше залишаються китайські спортсмени. У вівторок вони повторили свої ж медальні досягнення першого дня змагань, знову завоювавши чотири золота і дві бронзи.

Чень Жолинь і Ван Хао довели свою перевагу в синхронних стрибках у воду з 10-метрового трампліну, набравши 368,40 балів.

Переможну естафету у своїх співвітчизниць підхопив фехтувальник Лей Шен, який святкував успіх в індивідуальному турнірі рапіристів. У фіналі він переміг єгиптянина Алаельдіна Абуелькассема, який приніс першу олімпійську медаль Африці за всю історію фехтування. Бронза дісталася представнику Південної Кореї Чхве Бен Чхолю.

Ще дві медалі вищого ґатунку принесли Китаю штангіст Лінь Цінфен, який переміг у ваговій категорії до 69 кг, і плавчиха Е Шивень, яка завоювала в олімпійському басейні Лондона вже друге "золото", на цей раз на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.

Що стосується бронзових нагород, то їх представникам піднебесної принесли гімнастки у командних вправах і учасники естафети 4 х 200 метрів вільним стилем.

За підсумками чотирьох днів в активі Китаю вже 23 медалі, 13 з яких - золоті.

США - 4-1-1

Набирають обороти і спортсмени США, що завоювали у вівторок відразу чотири золоті медалі. Першу нагороду вищого ґатунку приніс своїй країні Вінсент Хенкок, що став дворазовим олімпійським чемпіоном в стендовій стрільбі, в змагу "скит".

Американські гімнастки виграли золото в командних вправах, залишивши на другий і третій сходинці росіянок і китаянок відповідно.

В черговий день не залишилися "зоряно-смугасті" без золота в плаванні. Титул олімпійських чемпіонів завоювали Еллісон Шмітт, що була першою на дистанції 200 метрів вільним стилем з олімпійським рекордом - 1 хвилину 53,61 секунд, а також Райан Лохте, Конор Дуайер, Ріккі Беренс і Майкл Фелпс, які показали найкращий результат в естафеті 4 х 200 метрів.

Легендарний Фелпс завоював також срібло в 200-метрівці батерфляєм, програвши торкання ціною в п'ять сотих південноафриканцю Чеду ле Клосу. Таким чином, на рахунку Майкла стало 19 олімпійських медалей, і він побив рекорд прославленої гімнастки Лариси Латиніної, на рахунку якої 18 нагород.

Бронзову медаль на 200-метрівці комплексом принесла США Кейтлін Леверенс.

За загальною кількістю нагород американці йдуть поряд з китайцями (23), але золотих медалей у "зоряно-смугастих" на чотири менше.