Олімпіада. Футбол: Іспанія бита японцями, Бразилія і Уругвай перемагають

Олімпійські ігри в Лондоні стартували футбольним турніром. У середу кваліфікацію грали жінки, а вчора увечері почався турнір серед чоловіків. І в перший же день змагань не обійшлося без сенсацій. Великобританія, яка зібралася всім островом, нічого не змогла зробити з командою Сенегалу, а іспанці і зовсім отримали "бублик" в матчі з Японією.

Група А:

Британці вважаються одними з головних фаворитів турніру. У команді крім англійців можуть виступати ще шотландці, ірландці й валлійці. Саме представники Вельсу - Райан Гіггз і Крейг Белламі - є лідерами команди з Туманного Альбіону. Вони вели гру своєї команди в матчі проти Сенегалу. А на 20 хвилині після подачі зі штрафного м'яч відскочив до Белламі, якому ніхто не перешкодив з близької відстані пробити по воротах. Сенегал заграв активніше і почав створювати моменти. Не соромилися африканці застосовувати і явну грубість. Коли вже до кінця матчу залишалося менше 10 хвилин Сенегалу вдалося створити відмінну атаку - захисники британців не втримали Конате, і він реалізував вихід на голкіпера.

Великобританія - Сенегал, 1:1
Голи: Белламі, 20 - Конате, 82
Великобританія: Батленд, Тейлор, Бертран, Роуз, Колкер, Клеверли, Аллен (Ремсі, 63), Старрідж (Сорделл, 46), Белламі (Корк, 80), Гіггз, Річардс
Сенегал: О.Мане, Сиссе, Ба, Папа Гуйє, Турі, Конате, С.Мане, Бальде (М.Гуйе, 65), Діам, И.Гуйє (Куяте, 42), Суаре (Йеро, 87)

У групі А грає ще один претендент на медалі - збірна Уругваю на чолі з Луісом Суаресом. Проти команди ОАЕ підопічні Оскара Табареса не дуже напружувалися, а тому перемога вийшла мінімальною, що, втім, також оцінюється трьома очками. На 23-й хвилині Хаміс Ісмаїл видав відмінний пас на Ісмаїла Матара, а той відірвався від захисників, обіграв воротаря і вразив ворота Уругваю. Незадовго до виходу на перерву Гастон Рамірес блискучим ударом зі штрафного лівою вразив кут воріт суперника. Поки що це, мабуть, кращий гол турніру. Після перерви південноамериканці взялися за справу серйозніше. Лодейро забив другий м'яч у ворота ОАЕ. Крім цього, південноамериканці втратили ще кілька моментів забити.

ОАЕ - Уругвай, 1:2
Голи: Матар, 23 - Рамірес, 42, Лодейро, 56
ОАЕ: Хасеїф, Хуссаїн, Ахмад, Абдулрахман, Аль-Камал, Матар, (Аль-Хаммаді, 60), Халіл, Есма, Сандур, Адулрахман, Ейса (Алі, 73)
Уругвай: Кампана, Аріас, Коатес, Альбін, Ролин, Кавані, Кальсада (Д.Родрігес, 70), Суарес, Рамірес (Урретавіскайа, 81), Агіррегарай (Лодейро, 46), Аревало

Група В:

У другій групі підібралися рівні команди. Навіть Габон в цій компанії може претендувати на вихід в ¼ фіналу. Доказом рівності учасників у першому турі є дві нічиї. Швейцарці виглядали краще Габону і навіть забили вже на 5 хвилині. Київський динамівець Адмір Мехмеді реалізував пенальті. Проте пізніше Мехмеді виступив у ролі антигероя - швейцарець не зміг забити у порожні ворота з двох метрів. А Габон відігрався перед самою перервою - лідер атаки команди Мохаммед Обамеянг відзначився забитим голом у ворота досвідченого Бенальо.

Півтори години викинутого часу - це про матч Мексики і Південної Кореї. Нічого цікавого за 90 хвилин матчу глядачі так і не побачили. Як говориться, результат цього разу був закономірним.

Габон - Швейцарія, 1:1
Голи: Обамеянг, 45 - Мехмеді, 5 (з пен.)
Габон: Овоно, Динда, Енгонга, Ноно (Мейе, 74), Ндумбу, Обамеянг, Мадінда, Танджигора, Буссугу, Ндонг, Обіанг
Швейцарія: Бенальо, Хокштрассер, Буф, Эмегара (Абраші, 84), Ф.Фрай, Мехмеді, Родрігес, Цубер (Касамі), Клозе, Шаєр, Морганелла

Мексика - Південна Корея, 0:0

Мексика: Корона, Сальсідо, Відріо, Дарвін Чавес, М'єр, Дієго Понсе, Рейес, Фабіан (Рауль Хіменес, 85), Акіно, Ектор Еррера (Енрікес, 71), Перальта (Дос Сантос, 66)

Корея: Чон Сон Рен, Чан Кім Юн Су, Сук Єп, Кім Юн Гвон, Хван Сік Хо, Пак Чжн Ву, Кі Сон Єп, Кім Бо Ген, Нам Тхе Хі (Чжі Дон Вон, 86), Ку Чжа Чхоль, Пак Чу Юн (Бек Сон Дон, 76)

Група С:

Бразильці зіграли проти Єгипту за принципом "ви нам заб'єте, скільки зможете, ми - скільки захочемо". І ледь не втратили заслуженої перемоги. У першому таймі Селесау громили Фараонів. Рафаель, Даміау і Неймар зробили рахунок 3:0 на користь південноамериканців. Слід зазначити також новачка "Челсі" Оскара, який віддав дві результативні передачі. А ось другий тайм виграли єгиптяни. На 52-й хвилині Мохамеду Абутріка вдалося проштовхнути м'яч у сітку воріт Бразилії. Потім забив ще й Салах. Запахло смаженим, проте Бразилія взяла м'яч під контроль, не давши Єгипту забити третій гол. Робити висновки з такої гри досить складно. Було видно, що бразильці гралися зі своїм суперником, При необхідності ця команда може додати - це факт.

Бразилія - Єгипет, 3:2
Голи: Рафаель, 16, Даміао, 26, Неймар, 30 - Абутріка, 52, Салах, 76
Бразилія: Нето, Рафаель, Тіаго Сілва, Жуан, Сандро (Даніло, 78), Марсело, Ромуло, Даміао (Пато, 77), Оскар, Неймар, Халк (Гансо, 72)
Єгипет: Ельшенаві, Елдін, Абутріка, Хегазі, Фаті, Мохсен (Салах, 46), Метеаб, Рамадан, Гомаа (Ахмед, 74), Хассан, Ель Ньоні (Магді, 89)

У матчі рівних суперників більш вдалими виявилися білоруси, які після цієї перемоги мають непогані шанси на другу путівку в чвертьфінал від цієї групи.

Білорусія - Нова Зеландія, 1:0
Гол: Бага, 45+1
Білорусь: Гутор, Драгун, Кузменок, Политевич, Бага, Корніленко (Зубович, 90), Брессан (Воронков, 80), Козлов, Соловей (Алексієвіч, 51), Гордійчук, Поляков
Нова Зеландія: О'Кіфф, Пейн, Хогг, Сміт, Нельсен, Барбарусес, Макглінчі, Шмельтц, Вуд, Рохас, Томас (Макджордж, 77)

Група D:

А ось і перша сенсація на олімпійському футбольному турнірі. Збірна Іспанії мінімально програла японцям, показавши при цьому не найвищий рівень гри, і більшу частину матчу виглядала не в своїй тарілці. Так, Японію в жодному разі не можна назвати слабкою командою, проте іспанці привчили публіку до перемог, а тому такі конфузи вже сприймаються як диво. Японія ж виграла заслужено, скориставшись помилкою Монтойї і видаленням Іньіго Мартінеса, тоді як Фурія Роха не проявила характер і свій перший поєдинок у групі провалила. Перевага у володінні м'ячем не допомла іспанцям - вони пропустили після кутового, а потім не змогли переламати хід поєдинку.

Іспанія - Японія, 0:1
Гол: Отсу, 34
Іспанія: Де Хеа, Домінгес, Х.Мартінес, И.Мартінес, Альба, Адріан Лопес (Еррера, 56), Родріго, Мата, Коку (Тельо, 81), Монтойя, Іско (Ромеу, 63)
Японія: Гонда, Токунага, Охгіхара (Ямамура, 86), Х.Сакаї (Г.Сакаї, 74), Йосіда, Отсу (Саїто, 46), Хігасі, Нагаї, Сузукі, Ямагучі, Кійотаке

Аутсайдери групи D не змогли визначити переможця. Команди по черзі вели в рахунку, але суперник кожен раз відігравався. І тут також закономірна нічия.

Гондурас - Марокко - 2:2
Голи: Бенгтсон, 56, 65 (з пен.) - Баррада, 39, Лабьяд, 67
Гондурас: Мендоса, Фігероа, Веласкес, А.Перальта, Мартінес (О.Перальта, 80), Мехья, Лопес (Ернандес, 57), Бенгтсон (Лосано, 79), Нахар, Еспіноза
Марокко: Амсіф, Абарун, Ель Каутарі, Бергдіч, Лабьяд, Феттуї, Амрабат (О.Ель Каддурі, 90), Баррада (Наха, 89), Бідауї (Нуссір, 75), Харжа, Джеббур.