Остаточні дані: ВВП Великобританії в I кварталі знизився на 0,3%

ВВП Великобританії в I кварталі 2012 р., за остаточними даними, знизився на 0,3% по відношенню до IV кварталу 2011 р., повідомило сьогодні Національне бюро статистики країни. За первинними підрахунками, зниження ВВП в I кварталі оцінювалося в 0,2%.

ВВП Великобританії в I кварталі 2012 р., за остаточними даними, знизився на 0,3% по відношенню до IV кварталу 2011 р., повідомило сьогодні Національне бюро статистики країни. За первинними підрахунками, зниження ВВП в I кварталі оцінювалося в 0,2%.

У повідомленні британського статистичного бюро підкреслюється, що в ряді галузей економіки зниження виробництва виявилося куди більш помітним. У сільському господарстві і рибальстві падіння виробництва за перші три місяці 2012 р. склало 2,2%, в гірничодобувній галузі - 3,6%, в будівництві - 4,9%. У той же час вартість послуг готелів і ресторанів зросла на 0,3%, у сфері транспорту та зв'язку зростання виробництва склало 1%.

Обсяги експорту британських товарів у I кварталі 2012 р. виросли на 0,3% головним чином за рахунок нарощування поставок за кордон автомобілів і пального. У той же час обсяги експорту послуг, в першу чергу фінансових, скоротилися на 4,5%. Обсяги імпорту товарів за той же період знизилися на 0,1%, а імпорту послуг - на 1,7%.

Дефіцит торгового балансу Британії склав в I кварталі 2012 р. 3,7 млрд фунтів стерлінгів - це на 1,5 млрд фунтів більше, ніж у січні-березні 2011 р.

Раніше глава Банку Англії Меррвін Кінг заявляв, що розбіжності лідерів країн-членів єврозони і ознаки спаду на ринках, що розвиваються погіршують прогноз економіки Великобританії.

В середині червня Банк Англії і уряд Великобританії запустили 2 програми стимулювання економіки. Тим часом величезний бюджетний дефіцит не дозволяє стимулювати зростання ВВП шляхом підвищення витрат з бюджету, тим самим впливаючи на сукупний попит. Нагадаємо, банк Англії активував програму надання ліквідності в фунтах стерлінгів.

Звернутися до активних дій центробанк змусила повторна рецесія, в яку країна скотилася в 2012 р. Ще в лютому топ-менеджмент центробанку заявляв про необхідність стимулювати фінансові організації для більш активного кредитування малого та середнього бізнесу. У березні 2012 р. уряд торі запустив програму допомоги малому бізнесу в розмірі 20 млрд фунтів (31 млрд дол.)

Експерти Ernst & Young вважають, що британська економіка буде залишатися в "критичному" стані до того моменту, поки британські компанії не почнуть витрачати накопичені запаси ліквідності. При цьому темпи економічного зростання країни прискоряться до 1,5% в 2013 р. і 2,6% в 2014 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся