В аеропорту "Бориспіль" відкритий термінал "D" вартістю 4,8 млрд грн (фото, відео)

В аеропорту "Бориспіль" офіційно відкритий термінал "D". У церемонії відкриття взяв участь Президент України Віктор Янукович. Вартість терміналу "D" аеропорту "Бориспіль" з урахуванням залучення іноземних інвестицій склала 4,8 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба аеропорту, передає кореспондент РБК-Україна.

В аеропорту "Бориспіль" офіційно відкритий термінал "D". У церемонії відкриття взяв участь Президент України Віктор Янукович, віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков, генеральний директор ДП МА "Бориспіль" Антон Волов. Вартість терміналу "D" аеропорту "Бориспіль" з урахуванням залучення іноземних інвестицій склала 4,8 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба аеропорту, передає кореспондент РБК-Україна.

"Термінальний комплекс "D" стане найбільшим в Україні і зможе обслуговувати до 15 млн пасажирів у рік. Загальна площа терміналу складає 107 тис. м.

У зоні відправлення нового аеровокзального комплексу передбачено 61 стійку реєстрації, 18 пунктів контролю на авіабезпеку, 28 кабін паспортного контролю. Галерея очікування рейсів у зоні відльоту має довжину 870 м. Для зручності пересування пасажирів аеровокзальний комплекс вперше в Україні обладнано системою травелаторів, швидкість руху яких становить 0,5 м/с, довжина стрічки - від 28 м до 58 м.

Система обробки багажу передбачає п'ять рівнів контролю на авіаційну безпеку. Пропускна спроможність системи обробки багажу - понад 3000 одиниць за годину. Довжина багажної стрічки складає 10 км. Система має 100% рівень автоматизації, що повністю виключає вплив людського фактора. Ультрасучасна автоматизована система обробки багажу мінімізує людський фактор та дозволяє підвищити якість та швидкість обробки багажу.

Будівництво було розпочато у 2008 р. Проектування виконала компанія Japan Airport Consultants, Inc, генеральний підрядчик проекту - Dogus-Alarko-YDA JV (Туреччина). Аеропорт вирішили розширювати у зв'язку з проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу, який стартує вже наступного тижня.

Раніше віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков повідомив, що термінал "А" буде доремонтований, термінал "В" - закритий, а "F" залишиться для чартерних рейсів.

У лютому 2012 р. Колесніков повідомив, що переговори про передачу київського міжнародного аеропорту "Бориспіль" в концесію ведуться з чотирма міжнародними компаніями.

Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" розташоване за 29 км на південний схід від Києва і 6 км на південний захід від Борисполя. Аеропорт створений у травні 1959 р. і займає територію площею 943 га. Підприємство має дві злетно-посадкових смуги: одну - довжиною 4 тис. м і шириною 60 м, другу - довжиною 3,5 тис. м і шириною 63 м. На території аеропорту розташовані чотири пасажирські термінали, поштово-вантажний комплекс і близько 200 виробничих, адміністративних та допоміжних будівель і споруд.

Чистий прибуток міжнародного аеропорту "Бориспіль" у І кварталі 2012 р. виріс на 38,5% - до 128 млн 496 тис. грн проти 92 млн 732 тис. грн за аналогічний період 2011 р.

Зазначимо, 17 травня в Києві був відкритий міжнародний термінал аеропорту "Київ", загальна вартість якого становить 340 млн грн.

Також варто відзначити, що за даними підкомітету Верховної Ради з питань підготовки і проведення фінальної частини Євро 2012, на підготовку і проведення чемпіонату Україна витратила близько 80 млрд грн державних коштів. В цілому, футбольну першість обійдеться країні в 100 млрд грн. Тобто 80% коштів витратили з державної скарбниці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся