Офіційно: Янукович і Путін не будуть підписувати в Ялті документи по газу

Середа 11 липня 2012 15:58
Автор: RBC.UA
Під час візиту Президента Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна в України 12 липня 2012 р. не планується підписувати документи в газовій сфері. Про це повідомив журналістам помічник Президента Росії Юрій Ушаков.

Під час візиту Президента Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна в України 12 липня 2012 р. не планується підписувати документи в газовій сфері. Про це повідомив журналістам помічник Президента Росії Юрій Ушаков. "Газова тема, природно, буде обговорюватися, але документи не підготовлені, і навряд чи вдасться їх погодити за час, який залишився", - сказав він.

За словами Ушакова, Путін візьме участь у засіданні російсько-української міждержавної комісії, а перед цим проведе окрему зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Помічник голови РФ зазначив, що Москва і Київ продовжують працювати над формуванням правової бази у газовій сфері. За його словами, Президенти двох країн обговорять можливості і перспективи вирішення цього стратегічного завдання найближчим часом в світлі підготовки нового масштабного договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленості між "Газпромом" і "Нафтогазом України" про спільне освоєння структури Палласа на шельфі Чорного моря.

Ушаков додав, що під час зустрічі Президенти можуть зачепити будь-які питання, в тому числі найчутливіші, і не виключив, що "в тій чи тій мірі" буде обговорена ситуація навколо колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Також, за його словами, лідери двох держав докладно розглянуть тематику двосторонньої взаємодії у використанні мирного атома, обговорять перспективні проекти в освоєнні космосу, розглянуть прогрес у переговорах по Азово-Керченського врегулюванню та обговорять питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Він додав, що значне місце на зустрічі буде відведено питанням економічного співробітництва на просторі СНД. За його словами, за підсумками засідання комісії буде підписано ряд документів, зокрема міжурядову угоду про взаємодію при попередженні надзвичайних ситуацій, меморандум про співробітництво в боротьбі з тероризмом, угоду про співробітництво в галузі авіапошуку і рятування. Також будуть підписані угоди між "Росатомом" і Міністерством енергетики України, угода про взаємодію між Міністерствами освіти і науки РФ і України, а також меморандум про взаєморозуміння між Міністерствами економічного розвитку двох країн і ряд інших документів.

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на джерело в Адміністрації Президента України повідомляли, що домовитися про зміну газової угоди перед п'ятим засіданням українсько-російської міждержавної комісії Україні так і не вдалося. При цьому нещодавно перші особи країни анонсували "певне просування" в газових переговорах в Ялті. Заява прем'єра Миколи Азарова про поступ у перемовинах пролунала через кілька днів після того, як у "Газпромі" заявили, що ціна на російський газ для України може бути знижена тільки на підставі міжурядових домовленостей. При цьому голова "Газпрому" повідомив, що на сьогодні підстав для перегляду цін немає, і переговори про перегляд цін "Газпромом" не ведуться. Найгострішим "предметом відкритого обговорення" найближчим часом, за словами Міллера, залишатиметься питання закачування газу в ПГС України.

Крім того, каменем спотикання у відносинах "Газпрому" і "Нафтогазу" стало скорочення заявки України на російський газ. Нагадаємо, Кабмін України вже затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, порівняно з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Голова Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. "Газпром" також не виключає судових розглядів з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

Як відомо, Україна домагається перегляду ціни на газ уже тривалий час, але останнім часом це питання не піднімалося на двосторонніх зустрічах перших осіб України та Росії, зокрема, на переговорах прем'єрів двох країн Миколи Азарова та Дмитра Медведєва. Не вийшло про це з Медведєвим поговорити і у Президента Віктора Януковича.

Відзначимо, в Національній акціонерній компанії (НАК) "Нафтогаз України" прогнозують, що в IV кварталі 2012 р. ціна на імпортований за контрактами з Російською Федерацією газ знизиться до 417 дол. США за 1 тис. куб. м. Нагадаємо, в першому кварталі ц. р. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся