ua en ru

ОЕСР: Україна відстає від країн Європи по боротьбі з корупцією

Автор: RBC.UA
Другий звіт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про досягнення України в рамках виконання Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією, який був представлений вчора в парламентському комітеті з боротьби з організованою злочинністю і корупцією показав, що Україна опинилася в числі останніх серед всіх країн Європи, які ведуть боротьбу з корупцією. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Другий звіт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про досягнення України в рамках виконання Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією, який був представлений вчора в парламентському комітеті з боротьби з організованою злочинністю і корупцією показав, що Україна опинилася в числі останніх, серед всіх країн Європи, які ведуть боротьбу з корупцією. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Звіт представив директор комісії попередження корупції Республіки Словенія Горан Кліменчіч.

Г. Кліменчіч зазначив, що Україна повністю виконала лише одну з 24 рекомендацій ОЕСР, прийнявши закон "Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення". За його словами, Україна опинилася в числі останніх, серед всіх країн Європи, які ведуть боротьбу з корупцією. Проблема корупції існує скрізь, але в Україні, як виявилося, вона найбільш помітна.

Згідно представленому документу, основні недоопрацювання української влади полягають у відсутності окремого державного органу, який би розслідував корупційні діяння, відсутності регулювання у сфері конфлікту інтересів на держслужбі, публічного контролю за витрачанням державних коштів та за сферою фінансування політичних партій.

Г. Кліменчіч підкреслив, що такий стан справ негативно позначиться на інвестиційному кліматі України.

Нагадаємо, що 24 травня на своєму засіданні в Страсбурзі GRECO - група держав з протидії корупції Ради Європи під головуванням Драго Коса зазначила провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам по боротьбі з корупцією за 13 напрямами.

За результатами моніторингу GRECO, в 2009 р. Україна не мала невиконаних рекомендацій - були виконані частково або перебували у стадії вирішення. Через півтора року Україна стала першою державою-учасником європейської антикорупційної ініціативи, якій експерти знизили ступінь виконання за трьома рекомендаціям GRECO.

Як відзначили представники GRECO, у діях команди Президента Віктора Януковича серед 13 напрямків по боротьбі з корупцією, лише 4 принесли позитивний результат.

Раніше, 12 січня 2011 р. Президент України Віктор Янукович затвердив план заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи. Кабміну президент доручив розробити і затвердити державну програму щодо запобігання та протидії корупції на період до 2015 р.; забезпечити координацію роботи центральних органів виконавчої влади з виконання плану заходів та контроль за дотриманням визначених ним строків.

12 січня 2011 р.американська дослідницька організація Heritage Foundation і газета Wall Street Journal оприлюднили рейтинг економічних свобод (Index of Economic Freedom). За результатами досліджень, Україна опустилася з 162 на 164 місце серед 179 країн світу і посіла останнє місце в Європі.

"Оцінка економічної свободи в Україні становить 45,8, що ставить її економіку на 164 місце в рейтингу 2011 р. Дана оцінка є на 0,6 пункти нижче, ніж у минулому році, в першу чергу через зниження державних витрат і свободу від корупції. Україна займає останнє місце з 43 країн у регіоні Європи, і її загальний бал нижчий, ніж середні світові показники", - йдеться в рейтингу.

"Структурні обмеження і політична нестабільність, як і раніше підривають розвиток приватного сектора. Втручання держави і постійна загроза експропріації обмежують динамічну економічну діяльність. Нерозвинений фінансовий сектор України намагається забезпечити необхідний кредит для розвитку приватного сектора, у той час як нормативно-правова база залишається непрозорою та обтяжливою", - стверджується в дослідженні.

На початку червня 2010 р. міжнародна організація Freedom House оприлюднила звіт про політичну свободу та громадянські права у світі за 2009 р. У документі також були зазначені негативні аспекти української демократії. До них експерти Freedom House, зокрема, віднесли зростання рівня корупції в країні.