ua en ru

ОЕСР скоротила прогноз зростання економіки єврозони в 2012 р. до 0,3%

Автор: RBC.UA
Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) різко скоротила прогноз щодо економічного зростання в єврозоні і США на 2012 р. Організація прогнозує, що ВВП єврозони в 2012 р. виросте на 0,3% (півроку тому зростання оцінювалося в 4%).

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) різко скоротила прогноз щодо економічного зростання в єврозоні і США на 2012 р. Організація прогнозує, що ВВП єврозони в 2012 р. виросте на 0,3% (півроку тому зростання оцінювалося в 4%).

Економіка США виросте на 1,8% (попередній прогноз - 3,1%), випливає з матеріалів ОЕСР, опублікованих напередодні зустрічі лідерів G20 3-4 листопада ц.р.

"Низка подій, зокрема боргова криза в зоні євро і податково-бюджетна політика в Сполучених Штатах, швидше за все, будуть домінувати в економічній кон'юнктурі в найближчі два роки. В умовах відсутності відповідних заходів економічної політики для вирішення поточних проблем, реальний ВВП в країнах G20 прогнозується в середньому на рівні близько 3,9% в цьому році, 3,8% в 2012 р. і 4,6% в 2013 р.", - говориться в доповіді ОЕСР.

У документі наголошується, що такий середній показник досягнутий завдяки різкому дисбалансу в швидкості зростання розвинених економік, що входять у групу.

На думку генерального секретаря ОЕСР Анхеля Гурріа, щоб направити глобальну економіку в потрібне русло, на зустрічі G20 у Каннах потрібні "сміливі рішення".

"Важливий перший крок з подолання боргової і банківської кризи вже був зроблений з прийняттям плану порятунку єврозони, оголошеного лідерами країн-членів ЄС 26 жовтня 2011 р., але ці заходи повинні бути реалізовані "негайно і рішуче", - вважає Гурріа.

Він заявив, що без рішучих дій, прогноз на майбутнє похмурий. ОЕСР прогнозує, що зростання ВВП буде залишатися слабким в розвинених економіках G20 протягом найближчих двох років, у той час як темпи активності на основних ринках, що розвиваються, швидше за все, будуть нижчі, ніж у докризовий період.

"Погіршення фінансових умов може призвести до різкого зниження темпів зростання ВВП у великих економіках ОЕСР в першій половині 2013р.", - говориться в доповіді. Правда, організація підкреслює, що в разі реалізації заходів, прийнятих на саміті лідерів ЄС, темпи зростання економіки можуть виявитися краще очікувань.

ОЕСР радить розвиненим країнам G20 утримувати відсоткові ставки на нинішньому рівні, а Центробанкам єврозони по можливості знижувати їх. Центральні банки повинні продовжувати забезпечувати достатню ліквідність для полегшення напруженості фінансового ринку.

"Структурні реформи, боротьба з високим рівнем безробіття та відновлення балансу світового попиту мають важливе значення для збільшення потенціалу зростання країн G20", - говориться в доповіді ОЕСР.

Зазначимо, в вересні ОЕСР попереджала, що розвиненим країнам загрожує різкий спад в кінці року. Тоді організація також закликала центробанки зберігати ставки низькими або здійснювати інші заходи пом'якшення монетарної політики, якщо спад буде тривалим. Цей спад, на думку ОЕСР, особливо сильно зачепить Німеччину.

В G20 входять Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Європейський союз, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея, Японія.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше знизив прогноз зростання економік США і Єврозони і закликав монетарну владу регіонів бути готовими до дій щодо пом'якшення монетарної політики. Економіка єврозони, за прогнозами МВФ, зросте в поточному році на 1,9%, що нижче попередньої оцінки 2,0%. У 2012 р. економіка зони обігу єдиної валюти розшириться на 1,4%, що також менше попереднього прогнозу на 1,7%.

Зі свого боку міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's Ratings Services вважає, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію. Рейтингове агентство скоротив свій прогноз щодо економічного зростання зони євро до 1,7% в 2011 р. і до 1,5% - в 2012 р. проти 1,9% і 1,8% зростання, що прогнозувалися в липні ц.р.