ua en ru

Одній тільки з/д галузі імпортозаміщення принесе 700 млн дол., - Арбузов

Автор: RBC.UA
Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов констатує, що в України є передумови для реалізації програми імпортозаміщення практично у всіх галузях.

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов (на фото) констатує, що в України є передумови для реалізації програми імпортозаміщення практично у всіх галузях. Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

"Це велика комплексна програма, покликана замінити товари, які завозять з-за кордону, продукцією вітчизняного виробництва. І у нашої країни є передумови для її реалізації практично у всіх галузях. Навіть у такій складній, як енергетика, де частка імпорту дуже висока. Тому для нас як ніколи важливо реалізувати масштабні проекти зі збільшення власного видобутку енергоносіїв - зокрема, сланцевого газу", - заявив перший віце-прем'єр-міністр.

За його словами, високі шанси замінити зарубіжну продукцію вітчизняною є і в інших галузях.

Читайте також: Україна не витримає поточного дефіциту торгового балансу, - Кожара

"Можна привести приклад щодо інших секторів економіки. Наприклад, державні програми стимулювання покупки авіаперевізниками вітчизняних літаків по лізингових схемах дозволять не тільки наростити обсяг виробництва повітряних судів, але і зберегти майже 5 тис. робочих місць в авіаційній і суміжних видах промисловості. Якщо ми зорієнтуємо залізничний сектор на придбання українських вантажних вагонів, то дамо відповідній області замовлень на понад 700 млн дол., а також забезпечимо потребу у вантажних перевезеннях із загальним прогнозним економічним ефектом більше 2 млрд грн в рік", - сказав Сергій Арбузов.

За його словами, у сфері сільського господарства в рамках програми імпортозаміщення важливо зацікавити вітчизняних виробників нарощувати виробництво і продавати свою продукцію усередині країни.

Читайте також: Держпрограма активізації економіки орієнтована на імпортозаміщення

"Ще показовіша ситуація в сільському господарстві. Україна - житниця Європи, але при цьому жителі країни часто купують імпортні продукти харчування. Потрібно зацікавити вітчизняних виробників нарощувати виробництво, продавати свою продукцію усередині країни. А це і програми розвитку оптової торгівлі продукцією АПК, і проекти залучення інвестицій в конкретний сектор, і інші заходи, спрямовані на підтримку вітчизняного виробника", - резюмував віце-прем'єр.

Про імпортозаміщення без втоми говорить також прем'єр Микола Азаров, саме під цю модель економічної політики був узятий на посаду міністра економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, який задекларував свою прихильність принципам імпортозаміщення. Проте перші кроки в реалізації цієї політики викликали шквал критики - це, насамперед, обмеження на імпорт автомобілів, але також і обмеження на імпортну фармпродукцію. Експерти, учасники ринку і європейські діячі в один голос сурмлять про те, що постраждають від такої політики насамперед споживачі, що порушуються норми міжнародної торгівлі.

Читайте також: Прасолов відзначив шість пріоритетів розвитку економіки на 2013-2014 рр

Крім того, Україна вплуталася в крупне торгове протистояння в рамках Світової організації торгівлі (СОТ). У вересні 2012 р. Україна повідомила державам-членам СОТ про свій намір переглянути свої зобов'язання відносно тарифів у правилах СОТ з метою активізації внутрішнього виробництва. Перегляд може торкнутися 371 тарифної позиції. ЄС і США виступають категорично проти такої політики української сторони.