ua en ru

Одним з директорів банку HSBC став колишній глава контррозвідки MI5

Автор: RBC.UA
Колишній глава британської контррозвідки MI5 Джонатан Еванс, який пішов у відставку в квітні 2013р., Став одним з директорів банку HSBC. У найближчі три роки в статусі незалежного невиконавчого директора та члена комітету з боротьби з фінансовою уразливістю він повинен допомогти банку в боротьбі із звинуваченнями у відмиванні грошей і використанні у своїй діяльності фінансів наркомафії і терористів.

Колишній глава британської контррозвідки MI5 Джонатан Еванс (на фото), який пішов у відставку в квітні 2013р., Став одним з директорів банку HSBC. У найближчі три роки в статусі незалежного невиконавчого директора та члена комітету з боротьби з фінансовою уразливістю він повинен допомогти банку в боротьбі із звинуваченнями у відмиванні грошей і використанні у своїй діяльності фінансів наркомафії і терористів.

"Його досвід і знання, отримані під час роботи на найвищому посту державної служби, що захищає безпеку даних і життєво важливу інфраструктуру від загроз з боку міжнародного тероризму та організованої злочинності, високо оцінюються радою директором", - зазначив голова групи HSBC Дуглас Флінт.

В якості невиконавчого директора HSBC Еванс буде отримувати 95 тис. фунтів стерлінгів на рік. Ще 30 тис. фунтів на рік складе його зарплата в якості члена комітету з боротьби з фінансовою уразливістю. У банку особливо підкреслюють, що акціями HSBC Еванс не володіє.

Читайте також: HSBC збирається звільнити ще 14 тис. співробітників

Еванс прийшов на службу в MI5 в 1980 р. і спочатку працював у сфері контррозвідки. Пізніше був перекинутий на боротьбу з тероризмом, у тому числі ірландським. У 2001 р. він очолив підрозділ MI5, зайняте боротьбою з міжнародним тероризмом. У 2005 р. його призначили заступником глави MI5, а в 2007 р. - керівником спецслужби. На початку 2013р. Еванс був удостоєний ордена Бані, а в квітня 2013 р. вийшов у відставку після 33 років служби в MI5.

Нагадаємо, в 2012 р. проведене в США розслідування виявило численні порушення у роботі HSBC. Банк звинуватили в тому, що він слабо контролює діяльність своїх клієнтів, в результаті чого у фінансову систему США потрапили гроші, отримані в результаті незаконної діяльності. Крім того, зазначалося, що банк вів "сумнівні операції" на Кайманових островах, в Ірані, Саудівській Аравії і Сирії. Також HSBC підозрюється у співпраці з організаціями, які фінансують радикальних ісламістів. В результаті влада США зобов'язала HSBC виплатити штраф у розмірі 1,5 млрд дол.

Читайте також: Чистий прибуток британського банку HSBC Holdings в 2012 р. скоротився на 16,5%

Одночасно банк опинився втягнутий в світовий скандал з маніпуляціями зі ставкою міжбанківського кредитування - LIBOR (London InterBank Offered Rate). Згідно позасудового угодою з Міністерством юстиції США і британською владою, HSBC зобов'язався виплатити регуляторам 1,92 млрд дол штрафу. Розслідування махінацій з LIBOR було розпочато в 2008 р. і торкнулося таких банків, як Lloyds Banking Group, Citigroup, Deutsche Bank, Barclays, Royal Bank of Scotland, USB.

MI5 (офіційна назва - Security Service) - державне відомство британської контррозвідки, підпорядковане міністру внутрішніх справ Сполученого Королівства, але не входить у структуру Міністерства внутрішніх справ. В обов'язки MI5 входить захист національної безпеки Сполученого Королівства і боротьба з тероризмом, шпигунством і поширенням зброї масового знищення.