Брокерський холдинг MF Global оголосив про банкрутство

Один з найбільших в США брокерських холдингів - MF Global - подав до нью-йоркського суду позов про банкрутство і захист від кредиторів. Керівництво компанії вимушене було піти на крайні заходи через значний обсяг майбутніх списань за європейськими облігаціями, повідомляє агентство Reuters.

Один з найбільших в США брокерських холдингів - MF Global - подав до нью-йоркського суду позов про банкрутство і захист від кредиторів. Керівництво компанії вимушене було піти на крайні заходи через значний обсяг майбутніх списань за європейськими облігаціями, повідомляє агентство Reuters.

Це породило нову хвилю побоювань щодо того, що європейська боргова криза може перекинутися на світові фінансові ринки.

Згідно з постановою суду, на посаду розпорядника майна призначений Джеймс Гідденс, який буде курирувати питання, пов'язані з ліквідацією підприємства та розрахунками за його борговими зобов'язаннями перед кредиторами. До цього призначення Гідденс керував процедурою банкрутства Lehman Brothers.

Повідомляється, що холдинг міг втратити за операціями з європейськими облігаціями понад 6 млрд дол.. При цьому сукупний борг компанії складає 39,7 млрд дол, а активи - 41 млрд дол.. За підсумками III кварталу MF Global відзвітувала про збитки в 191,6 млн дол..

До прийняття рішення про банкрутство директорат компанії намагався врятувати MF Global, ведучи переговори про її продаж з інвестбанками Goldman Sachs, State Street, Macquarie. "Рано вранці MF Global поінформувала регуляторів, що операція з її продажу не відбудеться. Крім того, компанія повідомила про можливі недостачі по окремих клієнтських рахунках", - йдеться в спільній заяві Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) і Комісії з термінової біржової торгівлі (CFTC). "Процедура банкрутства буде найкращим способом захистити кошти клієнтів", - підкреслили регулятори.

Одразу після цього американська газета The New York Times повідомила, що регулятори виявили недостачу мільйонів доларів на окремими клієнтських рахунках. Трохи пізніше ця цифра була уточнена до 700 млн дол.. Можливо, брокерська компанія використала кошти клієнтів для фінансування власних операцій.

Одразу після подачі компанією позову про банкрутство торги її акціями в Нью-Йорку були припинені.

MF Global був одним з найбільших брокерських холдингів США, що проводив операції з похідними інструментами на ринку сировини, акцій та валюти. Рейтингові агентства ще напередодні опустили свої оцінки MF Global до "сміттєвого" рівня, а падіння котирувань її цінних паперів за тиждень склало понад 60%. Ця компанія стала першою американською жертвою боргової кризи єврозони. За розміром активів компанія-банкрут займає 7-е місце в США.

Нагадаємо, 23 і 26 жовтня 2011 відбувся дводенний саміт країн Євросоюзу (ЄС), присвячений розв'язанню кризи в єврозоні. За підсумками зустрічі європейські лідери узгодили деталі плану виходу з кризи. У тому числі глави країн ЄС домовилися з приватними кредиторами про добровільне списання 50% від суми боргу по грецьких облігаціях і домовилися збільшити EFSF до 1 трлн євро.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top