ua en ru

Одеський НПЗ відновив роботу

Автор: RBC.UA
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький і власник "Східно-Європейської паливно-енергетичної компанії" Сергій Курченко урочисто запустили Одеський нафтопереробний завод (НПЗ), передає кореспондент РБК-Україна.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький і власник "Східно-Європейської паливно-енергетичної компанії" Сергій Курченко урочисто запустили Одеський нафтопереробний завод (НПЗ), передає кореспондент РБК-Україна.

Нагадаємо, Одеський НПЗ був приватизований "Лукойлом" в 1999 р. Потужність підприємства - 2,8 млн т. У 2005-2008 рр. "Лукойл" провів перший етап модернізації підприємства, однак повністю завершити проект розвитку НПЗ не зміг, у зв'язку з чим ефективність переробки нафти залишається украй низькою, що робить одеську продукцію неконкурентоспроможною на українському ринку.

Читайте також: Група "ВЕТЕК" купує у "Лукойла" 99,6% акцій Одеського НПЗ

"Лукойл" припинив роботу Одеського НПЗ на плановий ремонт в жовтні 2010 р. - на кілька місяців раніше наміченого терміну. Компанія пояснила своє рішення низькою рентабельністю і несприятливою кон'юнктурою українського ринку. При цьому влада України неодноразово заявляла про зацікавленість в роботі заводу і висловлювали намір допомогти НК "Лукойл" з запуском Одеського НПЗ.

В ході пошуку рішень щодо подальшого використання Одеського НПЗ представники "Лукойла" спочатку не виключали продаж заводу, а пізніше - створення спільного підприємства з українськими бізнесменами для давальницької переробки в Одесі.

У лютому 2013 р. "Укртранснафта" запропонувала використовувати морський нафтовий термінал "Південний" для постачань сировини на Одеський нафтопереробний завод.

4 березня повідомлялося, що група "ВЕТЕК" і ВАТ "НК "Лукойл" підписали угоду про купівлю-продаж ПАТ "Лукойл - Одеський НПЗ". В результаті операції "ВЕТЕК" придбає 99,6% акцій Одеського нафтопереробного заводу. Очікується, що угода буде закрита до 1 червня 2013 р., після виконання сторонами низки попередніх умов.

Поки невідомо, на якій нафті буде працювати Одеський НПЗ.

Читайте також: Міненерговугілля і Мінекономрозвитку хочуть запустити український НПЗ

Зазначимо, видобуток нафти в Україні в січні 2013 р. зменшився на 8,9% - до 185 тис. т, а в 2012 р. в цілому - зменшився на 5,4%, до 2 млн 293 тис. т. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров говорив про те, що Україна зможе повністю покрити потреби в газі і нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р.