ua en ru

Чергові криваві вихідні в Сирії: Загинули 83 мирних мешканці

Автор: RBC.UA
У Сирії в суботу жертвами насильства стали не менш 83 людей, в основному, мирні мешканці. У передмісті Дамаска - Замалка загинули 30 людей, коли урядові війська відкрили вогонь по учасниках поховання.

У Сирії в суботу жертвами насильства стали не менш 83 людей, в основному, мирні мешканці. Як повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на сирійських правозахисників, в передмісті Дамаска - Замалка загинули 30 людей, коли урядові війська відкрили вогонь по учасниках поховання.

У суботу пройшла міжнародна зустріч по Сирії в Женеві. У конференції в Женеві брали участь п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН (Росія, США, Китай, Великобританія і Франція), Катар, Кувейт, Ірак, Туреччина, а також голови ООН і Ліги арабських держав і високий представник Європейського союзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон .
Сторони домовились про створення в Сирії перехідного уряду, в який, як очікується, увійдуть представники нинішнього режиму і опозиції. Згідно з планом міжнародного посланника в Сирії Кофі Аннана, цей уряд займеться проектом нової конституції і проведенням виборів. У плані нема мови про відсторонення від влади президента Сирії Башара Асада. Як повідомлялося, виступаючи в Женеві, Аннан заявив, що світові держави частково будуть нести відповідальність за зростання числа жертв конфлікту в Сирії, якщо не домовляться про те, як покласти край кровопролиттю в цій країні.

Проте держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що дні Асада полічені, і що в нього практично немає шансів бути в будь-якому уряді національної єдності.

Директор Центру зі спостереження за правами людини в Сирії, який базується у Великобританії, Рамі Абдул-Рахман повідомив, що сирійська опозиція не увійде ні в який перехідний уряд, якщо Асад і далі залишатаметься при владі.

Відзначимо, що в травні і червні 2012 р. ситуація в Дамаску і його околицях різко загострилася. 26 червня на околиці сирійської столиці відбулися зіткнення між прихильниками і противниками президента. Усього, за даними правозахисників, у близькосхідній державі за цей день, що став одним із найкровопролитніших в 2012 р., загинули більше 130 осіб.

29 червня стало відомо, що король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз Аль-Сауд підписав розпорядження про переведення збройних сил країни в стан підвищеної бойової готовності. На цей крок монарх зважився через "турбулентну ситуацію в регіоні".
Зазначимо, що після знищення сирійською ППО турецького літака-розвідника ситуація в регіоні загострилася і вийшла на новий рівень. У районі спільного кордону відзначається активність підрозділів збройних сил Туреччини. Західні країни поки намагаються врегулювати кризу дипломатичним шляхом і закликають держави утриматися від збройного конфлікту.

Прикметно, що кілька днів тому сирійський Президент Башар Асад вперше визнав, що в Сирії йде повномасштабна війна.

Нагадаємо, у Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції, яка вимагає відставки Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел у країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупованнями ісламістів.

Між тим, американські розвідники стверджують, що позиції прихильників Асада в Сирії залишаються впевненими. Незважаючи на випадки дезертирства, армія як і раніше лояльна владі, а сирійська опозиція, всупереч всім зусиллям, роздроблена і ніяк не може об'єднатися. Конфлікт у країні триває вже близько 15 місяців. За цей час, за різними даними, загинули більше 10 тис. людей.