Черговий екіпаж МКС повернувся на Землю (відео)
Екіпаж 34-ої експедиції (на фото) на Міжнародну космічну станцію вранці в суботу, 16 березня, приземлився в казахському степу в капсулі "Союзу ТМА-06М". Члени чергової місії МКС благополучно повернулися на Землю.
Апарат з командиром місії Олегом Новицьким, бортінженерами Євгеном Тарілкіним і Кевіном Фордом (астронавт NASA) на борту приземлився о 5:06 за київським часом в районі міста Аркалик. Про це повідомили в центрі управління польотами.
Після приземлення космонавти повідомили, що відчувають себе добре. Раніше повідомлялося, що повернення космонавтів перенесли з 15 на 16 березня 2013 р. через погані метеоумови в районі передбачуваної посадки.
Читайте також: Човник Dragоn провів стиковку з МКС (відео)
Нагадаємо, 23 жовтня 2012 р. з космодрому Байконур до МКС відправився транспортний пілотований корабель "Союз ТМА-06М". До складу екіпажа 34-ої експедиції увійшли Новицький, Тарілкін і Форд.
На МКС продовжить роботу екіпаж 35-ої експедиції: командир Роман Романенко і бортінженери Кріс Хадфілд (канадський астронавт), Томас Машберн (американський астронавт).
Нагадаємо, 3 березня космічна вантажівка Dragon успішно завершила стикування з Міжнародною космічною станцією. Всього процес стиковки зайняв трохи більше трьох годин.
Читайте також: Марсоход Curiosity перестав відгукуватися на команди, - NASA
Запуск Dragon був проведений 1 березня ц.р. о 17:10 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал. Після виходу на орбіту у човника відмовили системи трьох з чотирьох блоків двигунів малої тяги. За останніми даними, порушення в роботі космічної вантажівки були викликані неполадками клапана паливної системи.
Капсула Dragon була розроблена американською компанією Space Exploration Technologies (SрасеX), вона створювалася в рамках програми Commercial Orbital Transportation Services з будівництва космічних кораблів, здатних доставляти вантажі МКС, після виведення шатлів з американської космічної програми. Програма реалізується Національним управлінням США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).