ua en ru

Оприлюднено програму святкування Дня незалежності в Києві

Автор: RBC.UA
День незалежності України в цьому році кияни відзначатимуть три дні - з 24 до 26 серпня включно. Основні заходи святкування були затверджені сьогодні під час розширеної апаратної наради у голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, повідомили у прес-службі КМДА.

День незалежності України в цьому році кияни відзначатимуть три дні - з 24 до 26 серпня включно. Основні заходи святкування були затверджені сьогодні під час розширеної апаратної наради у голови Київської міської державної адміністрації, передає кореспондент РБК-Україна.

Нагадаємо, на святкування Дня незалежності Україна Київ витратить 2-3 млн грн. "Основні заходи, які ми проводимо, я маю на увазі культурну програму на Майдані Незалежності, ми, як правило, проводимо за кошти, які залучаємо від спонсорів і меценатів. Ми вважаємо, що на розважальні заходи виділяти бюджетні кошти у великих розмірах неправильно... В цілому на ці заходи ми виділяємо від 200-300 тис. грн до 1,5 млн грн. Цього року на святкування Дня незалежності ми витратимо 2-3 млн грн муніципальних коштів ", - зазначив Попов.

Святкування Деня незалежності розпочнеться о 9:00. За участю Президента України Віктора Януковича та найвищих посадових осіб відбудеться урочисте покладення квітів до пам'ятників Шевченку та Грушевському. О 9:30 на Володимирській гірці біля пам'ятнику Володимиру великому відбудеться молитва за України, а о 10:00 у Національному палаці "Україна" - офіційний захід за участю Президента.

Уся центральна частина міста буде поділена на декілька зон, у яких будуть відбуватися святкові заходи. Від Бесарбської площі до вул. Богдана Хмельницького відбудеться ярмарок молодіжного інтелектуального капіталу. В рамках заходу молодь представить свої проекти, а представники бізнесу розкажуть про свої програми навчання, стажування та працевлаштовування. Відбудеться також презентація золотого кадрового резерву столиці.

Від вул. Богдана Хмельницького до вул. Прорізної відбудеться чемпіонат "Українська стрітбольна ліга" - другий всеукраїнський чемпіонат баскетболу 3:3. В рамках заходу буде встановлено 8 баскетбольних кортів, змагання триватимуть з 9:00 до 17:00.

О 12:00 на Майдані Незалежності розпочнеться великий парад вишиванок, в якому візьмуть участь представники різних областей України, в кожної області буде своя атрибутика. Учасники заходу вирушать від Майдану Незалежності до Співочого поля, продовжать свою програму.

Від Майдану Незалежності до Європейської площі відбудеться акція київського автомотоклубу, яка триватиме з 10:00 до 21:00. В рамках акції відбудеться презентація спортивних автомобілів та мотоциклів, проїзди, виступи спортсменів.

На Європейській площі об 11:00 розпочнеться концерт "У пісні славимо Вітчизну" за участю представників різних областей.

Об 11:00 на Майдані Незалежності розпочнеться святковий концерт, який закінчиться о 22:00.

Святкування Дня незалежності завершиться великим салютом за спонсорські кошти в рамках концерту на Майдані Незалежності. "Це теж не муніципальні кошти, це кошти спонсорів. В середньому 150 тис. грн коштує нормальний салют", - додав Попов.

24 і 25 серпня гостей Майдану та Хрещатика також чекають спортивно-фізкультурні заходи: традиційний фестиваль сімейно-спортивного свята "Тато, мама, я - спортивна сім'я" і спортивний фестиваль "Веселі старти на роликах".

Святкування Дня незалежності задовольнить смаки і прихильників класичного мистецтва - на Софійській площі вже вдруге відбудеться гала-концерт класичної музики в рамках мистецького проекту "Тобі, незалежна Батьківщино!". В цьому році, враховуючи позитивний резонанс від проведення подібного заходу під час святкування Дня Києва, організатори концерту розраховують на більшу кількість глядачів.

З нагоди свята у Печерському ландшафтному парку пройде 57-а щорічна міська виставка квітів на тему: "Мелодії українських казок", а на території Національного комплексу "Експоцентр України" відбудеться загальнодержавна виставка "Барвиста Україна".

О 16:00 на Співочому полі відбудуться виступи співучих аматорських колективів. Крім того, у музеї Київська фортеця відбудеться військово-патріотична програма за участю київського муніципального і президентського оркестрів, а також ансамблю пісні ї танцю Міністерства оборони України.

У музеї Гончара відбудеться виставка-продаж народних ремесел за участю представників різних регіонів, які проводитимуть майстер-класи.

Нагадаємо, до Дня незалежності в Києві відкриються два музеї: історії міста і шістдесятників. Перший буде розміщений за адресою: вул. Хмельницького, 7, а другий - за адресою: вул. Олеся Гончара, 33-А. Відвідати ці музеї зможуть усі охочі вже з 23 серпня.