ua en ru

Оприлюднена нова редакцію проекту Податкового кодексу України

Автор: RBC.UA
Комітет Верховної Ради з питань податкової і митної політики за підсумками засідання 11 листопада рекомендував ВР прийняти в другому читанні проект Податкового кодексу України (реєстр. №7101-1). Нова редакція проекту Податкового кодексу України оприлюднена на офіційному веб-порталі Верховної Ради.

Комітет Верховної Ради з питань податкової і митної політики за підсумками засідання 11 листопада рекомендував ВР прийняти в другому читанні проект Податкового кодексу України (реєстр. №7101-1). Нова редакція проекту Податкового кодексу України оприлюднена на офіційному веб-порталі Верховної Ради.

Проектом пропонується встановити вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку на додану вартість. Так, у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (згідно з розділом про ПДВ), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп´ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов´язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу про ПДВ, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Проект Податкового кодексу містить положення про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб´єктів малого підприємництва. Зокрема, передбачено, що платниками податку є фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, відповідають сукупності таких критеріїв: кількість осіб, що перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 4 особи (включаючи членів сімей таких фізичних осіб); обсяг доходу не перевищує 600 тис. грн за умови застосування при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі зареєстрованих, опломбованих у встановленому порядку та переведених у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій або 300 тис. грн без застосування таких реєстраторів розрахункових операцій.

Також у новому проекті Податкового кодексу пропонується застосувати ставку 0% для платників податку на прибуток, в яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн грн. Крім того, одним із критеріїв нарахування такої ставки є те, що розмір зарплати працівників такого підприємства має бути "не меншим, ніж дві встановлені законодавством мінімальні заробітні плати". Нульова ставка передбачена у період з 1 січня 2011 р. до 1 січня 2016 р.

Для фізичних осіб, які провадять діяльність у сфері інформатизації, ставка податку встановлюється у розмірі 1 тис. грн гривень з розрахунку на календарний місяць.

В новому проекті також пропонується встановити ренту плату на природній газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ), що видобуваються в Україні, у розмірі 320 грн/тис куб.м. У попередньому проекті пропонувалося 200 грн/тис. куб.м.

Пропонується встановити рентну плату у розмірі 160 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 100 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5 км, на ділянках надр (родовищах) в межах території України.

Пропонується встановити рентну плату у розмірі 80 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 50 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю або частково залягають на глибині до 5000 м, на ділянках надр (родовищах) в межах території України; у розмірі 64 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 40 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 м, на ділянках надр (родовищах) в межах території України; у розмірі 16 гривень за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 10 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Крім того, проект Податкового кодексу встановлює ставку оподаткування за транзит газу на рівні 1,67 грн за 1 тис. куб. м за 100 км.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні Податковий кодекс 7 жовтня.