А.Присяжнюк: У Київській облраді ПР отримає 100 з 148 мандатів

У Київській облраді Партію регіонів (ПР) представлять 2/3 депутатів, або 100 з 148 мандатів. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова Київської облдержадміністрації (ОДА) Анатолій Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

У Київській облраді Партію регіонів (ПР) представлять 2/3 депутатів, або 100 з 148 мандатів. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова Київської облдержадміністрації (ОДА) Анатолій Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами А.Присяжнюка, результати виборів свідчать про те, що у ПР буде в облраді "переконливу більшість" у 2/3. Він також заявив, що в цілому в Київській обл. за ПР проголосували 26,3% виборців, за "Фронт змін" - 9,91%, за "Сильну Україну" - 5,78%, за партію "Удар" - 8,18%, за "Свободу" - 3,48 %. 14% виборців не підтримали жодного з кандидатів. Явка виборців склала 51,6%.

А.Присяжнюк також додав, що наступного тижня облрада збереться на своє перше засідання, після того, як завершаться судові суперечки.

Характеризуючи виборчий процес, чиновник заявив, що він пройшов без суттєвих порушень, "проте вибори були непрості через те, що проходили за змішаною системою".

На думку А.Присяжнюка, неможливо в судовому порядку визнати вибори в Київській обл. недійсними.

Коментуючи ситуацію з відсутністю в партійних виборчих списках партії "Батьківщина", він зазначив, що влада до цього не має ніякого відношення.

Раніше сьогодні були оприлюднені дані Київського облвиборчкому, згідно з якими на виборах до Київської облради представники від Партії регіонів (ПР) за мажоритарними округами отримали 59 з 74 мандатів. Партія "Сильна Україна", яка отримала 5 мандатів, опинилася на другому місці. Третє місце поділили представники "Народної партії", "Фронту змін" та партії "Справедливість", які отримали по 2 мандати. По одному мандату отримали представники "Третьої сили", СПУ, "Нашої України" та "Європейської партії".

Нагадаємо, 3 листопада ц.р. Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) блокував трибуну Верховної Ради (ВР) України, вимагаючи включити до порядку денного проект постанови щодо перевиборів у Київській, Львівській обл. та Тернополі. Проект, ініційований народним депутатом фракції БЮТ Ольгою Боднар, передбачає визнати в деяких виборчих округах вибори депутатів місцевих рад і міського голови 31 жовтня 2010 р. недійсними.

Раніше перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що фракція Блоку Юлії Тимошенко зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про визнання недійсними виборів в Київській, Львівській обл. і в м. Тернополь.

Крім того, перший заступник голови партії "Батькивщина" Олександр Турчинов повідомив, що БЮТ готує "тисячі судових позовів" аж до оскарження результатів місцевих виборів в Європейському суді. О.Турчинов також додав, що "незалежно від того, чи буде прийнято постанову про проведення виборів, ми все одно йдемо до судів, і це будуть тисячі позовів". "І якщо українські суди відмовляться працювати за Конституцією і законом, ми підемо до Європейського суду", - сказав він.

При цьому у Партії регіонів стверджують, що БЮТ зможе оскаржити результати виборів на певних дільницях, а не в межах областей. "Визнання виборів недійсними в межах України, чи якогось округу не передбачено законом. Треба починати з дільниць... І тоді вже можна говорити про те, що відбулися якісь порушення, чи не включили когось з кандидатів тощо... І в зв'язку з цим повинен бути певний відсоток порушень на конкретній дільниці для того, щоб визнати такі вибори недійсними, але у межах дільниці", - заявив народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся