Обсяг зерна в інтервенційний фонд в поточному МР виросте до 4,5-5 млн т

Обсяг зерна в інтервенційний фонд в поточному маркетинговому році зросте до 4,5-5 млн т. Про це в інтерв'ю "Урядовому кур'єру" повідомив генеральний директор Аграрного фонду України Олександр Маренець.

Обсяг зерна в інтервенційний фонд в поточному маркетинговому році зросте до 4,5-5 млн т. Про це в інтерв'ю "Урядовому кур'єру" повідомив генеральний директор Аграрного фонду України Олександр Маренець.
За його словами, законом "Про державну підтримку сільського господарства України" передбачено, що в 2010 р. обсяг зерна в державний інтервенційний фонд повинен становити не менше 20% обсягу його внутрішнього річного споживання. В абсолютних цифрах, як зазначає А. Маренець, це майже 1,2 млн т зерна, з яких 1,1 млн - пшениця, решта - жито, ячмінь і кукурудза.
Однак, на думку чиновника, з огляду на кон'юнктуру внутрішнього і зовнішнього ринків, керівництвом держави прийнято рішення в поточному маркетинговому періоді засипати в державний інтервенційний фонд близько 4,5-5 млн т зерна.
Гендиректор Аграрного фонду також повідомив, що із спеціального фонду держбюджету на формування інтервенційного фонду виділяється 3,2 млрд грн. Однак, як він зазначає, для кредитування Аграрного фонду  зігдо зі статтею 77 вищезазначеного закону передбачено випуск облігацій внутрішньої державної позики на суму 5 млрд грн.
Нагадаємо, що початку вересня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв прогнозував "нормальне" функціонування ринку зерна після завершення закупівель до Аграрного фонду. За його словами, уряд вживає всі заходи, для того, щоб забезпечити Державний резерв і Аграрний фонд в повному обсязі, необхідному для утримання цін на хліб.
Також Президентом Віктором Януковичем було доручено Прем'єр-міністру України Миколі Азарову до 10 вересня забезпечити інтервенцію на ринок продовольчих товарів за рахунок запасів Держкомрезерву та Аграрного фонду України, в першу чергу, продаж гречаної крупи.
До кінця року Кабінет міністрів України зобов'язаний забезпечити складання довгострокових прогнозів балансів виробництва, споживання та експорту-імпорту сільськогосподарської продукції з метою запобігання виникнення дисбалансів на продринках.
Як повідомлялося раніше, в період з 4 червня по 21 липня 2010 Аграрний фонд України продав 1,137 млн. тонн пшениці з недоторканного запасу. Про це вказували фахівці Держказначейства.
Зерно на продаж було взято з перехідних залишків минулого року в кількості 1,55 млн. тонн. Згідно із Законом «Про державну підтримку сільського господарства України» з метою забезпечення продовольчої безпеки країни, за словами керівництва Держказначейства, Аграрний фонд не мав права знизити залишки нижче 1,2 млн.т. Більш того, як зазначалося відомством, продаж було здійснено за заниженими цінами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся