ua en ru

Обсяг промвиробництва в Японії в квітні 2010 р. виріс на 1,3%

Автор: RBC.UA
За уточненими даними, обсяг промислового виробництва в Японії в квітні 2010 р. з урахуванням сезонних коливань виріс у порівнянні з березнем 2010 р. на 1,3%, що співпало з опублікованими раніше даними.

За уточненими даними, обсяг промислового виробництва в Японії в квітні 2010 р. з урахуванням сезонних коливань виріс у порівнянні з березнем 2010 р. на 1,3% (що співпало з опублікованими раніше даними). Таку інформацію розповсюдило сьогодні Міністерство економіки, торгівлі і промисловості Японії, передає РБК.

Нагадаємо, обсяг промислового виробництва в Японії в березні 2010 р. збільшився на 0,3% в порівнянні з попереднім місяцем. У лютому 2010 р. падіння даного показника склало 0,6%.

Відзначимо, споживчі ціни в Японії в березні 2010 р. знизилися на 1,1% в річному численні. При цьому в порівнянні з попереднім місяцем споживчі ціни підвищилися на 0,3%. Базові споживчі ціни в країні (в розрахунок яких не входить вартість продуктів харчування) знизилися в річному численні на 1,2%.

Рівень безробіття в Японії в березні 2010 р. склав 5%. У порівнянні з попереднім місяцем показник виріс на 0,1%. Аналітики очікували, що цей показник складе 4,9%.

Нагадаємо, обсяг промислового виробництва в Японії в січні 2010 р. виріс на 2,5% в порівнянні з попереднім місяцем.

Обсяг роздрібних продажів в Японії в січні 2010 р. виріс на 2,6% в порівнянні з січнем 2009 р. Аналітики чекали зниження цього показника на 0,2%. У порівнянні з попереднім місяцем і з урахуванням сезонних коливань роздрібні продажі в січні ц.р. в Японії збільшилися на 2,9%.

Споживчі ціни в січні 2010 р. знизилися на 1,3% в річному численні. Базові споживчі ціни в країні (в розрахунок яких не входить вартість продуктів харчування) знизилися в річному численні на 1,2%.

Також нагадаємо, що 11 червня ц.р. прем'єр-міністр Японії Наото Кан під час свого першого після вступу на посаду звернення до парламенту країни, заявив, що державі необхідні докорінні реформи, які оздоровили б фінансову систему. Він запропонував виключити непотрібні витрати і підвищити податки, на що не наважився попередній уряд.

На посту прем'єр-міністра Японії Н.Кану доведеться вирішувати цілий ряд проблем, що накопичилися у державній економіці. Проте новий голова уряду вважає основним пріоритетом економічної політики відновлення темпів зростання японської економіки, яка росте повільніше, ніж економіки інших азіатських країн.

Починаючи з 1970 рр., на відміну від класичних економічних моделей, для сучасних ринкових економік розвинених країн характерне поєднання кризи з інфляцією. Отже, знову-таки, на відміну від класичних економічних моделей, для сучасних ринкових економік розвинених країн цілком можливо і поєднання зростання з невеликою дефляцією.

Таким чином, наведені Міністерством економіки Японії дані можна розцінювати як свідчення того, що японська економіка потроху виходить з кризи, і, якщо зазначені тенденції не будуть обернені назад якимись іншими факторами (наприклад, новими обвалами на великих ринках інших країн), то японська економіка відновить зростання. Однак говорити про це твердо можна тільки в тому випадку, якщо ці тенденції збережуться протягом трьох кварталів.