ua en ru

Обсяг продукції ракетно-космічної галузі в I півріччі виріс до 213 млн дол

Автор: RBC.UA
Підприємства ракетно-космічної галузі в I півріччі 2011 р. в порівнянні з відповідним періодом 2010 р. збільшили обсяг випуску і реалізації продукції в 2,3 разу - до 213 млн дол. Про це повідомляє прес-служба Національного космічного агентства України.

Підприємства ракетно-космічної галузі в I півріччі 2011 р. в порівнянні з відповідним періодом 2010 р. збільшили обсяг випуску і реалізації продукції в 2,3 разу - до 213 млн дол. Про це повідомляє прес-служба Національного космічного агентства України.

За підсумками II кварталу 2011 р. чистий прибуток підприємств галузі досяг 11,3 млн дол. при плані 1,8 млн дол. До бюджетів всіх рівнів виплачено близько 19 млн дол. Середньомісячна заробітна плата з початку року збільшилася на 14%.

З початку року підготовлені проекти документів для підвищення ефективності космічної діяльності, прийняті зміни Бюджетного кодексу про надання гарантій на залучення кредиту в цілях забезпечення подальшого виконання проекту "Циклон-4", підготовки до запуску за програмою "Дніпро" космічного апарату "Січ-2", розвитку російсько-української співпраці (підготовка проекту програми співпраці, участь українських учених і наявної інфраструктури в м. Євпаторія в реалізації проектів "Спектр-Р" ("Радіоастрон") і "Фобос-грунт").

У 2011 р. розвивається співпраця з країнами Європи, Америки і Азії (реалізація проекту "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара (Бразилія), відновлення виробництва ракет-носіїв для проекту "Морський старт", створення основної конструкції першого ступеня ракети-носія "Таурус-2"). Виконуються роботи з формування і забезпечення дослідної експлуатації мережі з 16 контрольно-корегуючих станцій і резервного центру контролю навігаційного поля, завдяки чому були досягнуті показники субметрового рівня точності на всій території України. Продовжується будівництво об'єктів утилізації твердого ракетного палива.

Відзначимо, у II півріччі 2011 р. галузь має намір активізувати реалізацію проекту "Циклон-4", продовжити роботи за проектом створення національної супутникової системи зв'язку "Лебідь" і програмам "Наземний старт", "Таурус-2", "Морський старт" і "Дніпро".

Підприємства космічної галузі візьмуть участь в Міжнародному авіаційнно-космічному салоні МАКС-2011. Серед перспективних завдань - активний вихід підприємств космічної галузі на внутрішній і зовнішні ринки з продукцією некосмічного призначення.

Нагадаємо, 30 березня ц.р. Кабінет міністрів України схвалив концепцію реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року. Реалізація концепції буде проходити в 4 етапи: перший етап - 2011-2017, другий - 2018-2022, третій - 2023-2027 і четвертий етап - 2028-2032. Здійснюватися реалізація буде за кошти державного бюджету, інвестицій та інших джерел.

У рамках концепції передбачається забезпечити розвиток космічних технологій, зокрема:
системне отримання даних від вітчизняної космічної системи спостереження Землі та геофізичного моніторингу "Січ"; створити та забезпечити експлуатацію загальнодержавної цифрової супутникової системи з використанням космічних апаратів зв'язку та мовлення "Либідь"; створити систему координатно-часового та навігаційного забезпечення України та інтегровану багатофункціональну систему здійснення контролю та проведення аналізу космічного простору.

Також у напрямі удосконалення ракетно-космічної техніки та технологій концепцією передбачається створити: космічні ракетні комплекси з ракетою-носієм "Циклон-4" та ракетою-носієм з екологічно чистим паливом "Маяк"; універсальну космічну платформу для проведення наукових космічних досліджень Місяця; універсальний автономний космічний буксир "Кречет"; авіаційно-космічні комплекси "Повітряний старт", апарати для зондування землі.

Крім того, передбачено вдосконалення структури космічної промисловості, забезпечення реалізації ефективної кадрової політики, забезпечення комерціалізації космічної діяльності, міжнародне співробітництво у сфері космічної діяльності.