ua en ru

Обсяг ПІІ в економіку КНР за 10 місяців виріс до 95 млрд дол

Автор: RBC.UA
Обсяг прямих іноземних інвестицій (FDI, ПІІ) в економіку Китаю за 10 місяців 2011 р. виріс на 15,9% у річному вирахуванні - до 95 млрд дол. Такі дані опублікувало сьогодні Міністерство торгівлі (Мінторг) КНР, передає Reuters.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (FDI, ПІІ) в економіку Китаю за 10 місяців 2011 р. виріс на 15,9% у річному вирахуванні - до 95 млрд дол. Такі дані опублікувало сьогодні Міністерство торгівлі (Мінторг) КНР, передає Reuters.

Зростання прямих іноземних інвестицій в економіку Піднебесної в липні 2011 р. склало 19,8% у річному вирахуванні. У вересні в Китаї обсяг фактично використаних FDI досяг 9,05 млрд дол., що на 7,88% більше аналогічних показників минулого року. У жовтні ц.р. FDI дорівнював 8,3 млрд дол., що на 8,75% перевищило аналогічний показник того ж місяця роком раніше.

За перші 9 місяців 2011 р. обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку Китаю збільшився на 17%. Таким чином, зростання FDI за підсумками 10 місяців дещо сповільнилося на тлі меншого притоку капіталу з США і Європи, прокоментував Мінторг КНР.

Зазначимо, що порівняно з аналогічним періодом минулого року ПІІ з США за 9 місяців скоротилися на 9,88%, склавши 1,88 млрд дол., а ПІІ з держав Європейського союзу знизилися на 1,8% - до рівня 4,18 млрд дол.

Інвестиційні потоки, що виросли слідом за вступом Китаю до Світової організації торгівлі (СОТ) в 2001 р. і сильно "спустошені" в період глобальної фінансово-економічної кризи, повністю відновилися, констатують у відомстві.

При розрахунку обсягу даного показника Мінторг КНР враховує прямі інвестиції в китайську промисловість, нерухомість і інші сектори економіки. При цьому не враховуються інвестиції в цінні папери та інші фінансові інструменти.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що починаючи з березня 2010 р. чистий відтік капіталу з фондів, що інвестують в країни БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай), виріс до 9,5 млрд дол., а обсяг сукупних активів скоротився на чверть. Економісти пов'язують таку тенденцію з переорієнтацією інвесторів на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Починаючи з березня 2010 р. фонди, орієнтовані на Бразилію, Росію, Індію та Китай, щомісяця відчувають чистий відтік капіталу. За даними Reuters, розмір сукупних активів фондів скоротився на чверть, до позначки трохи вище 28 млрд дол. (з рекордно високого рівня в 38 млрд дол. у 2007 р.). При цьому кумулятивний чистий відтік з березня 2010 р. виріс до 9,5 млрд дол.

Експерти вважають, що "втеча" інвесторів пов'язана з низькими показниками прибутку, які демонструють фонди, що вклалися в акції країн БРІК.

Аналітик IHS Global Insight Сара Джонсон пояснює таку зміну апетитів інвесторів тим, що країни БРІК надто залежні від того, що відбувається в США і Європі. До того ж вони вже не є локомотивами глобального економічного зростання - найбільший інтерес у цьому відношенні представляють країни Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, за перші три квартали прямі інвестиції, вкладені Китаєм в зарубіжні країни, крім інвестицій у фінансовий сектор, склали 40,75 млрд дол., збільшившись на 12,5% порівняно з аналогічними показниками минулого року.