ua en ru

Обсяг ПІІ в економіку Києва в 2011 р. склав 2,9 млрд дол

Автор: RBC.UA
Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку Києва в 2011 р. склав 2,9 млрд дол., що в 1,6 рази більше, ніж весь бюджет столиці, або шоста частина від всеукраїнського показника. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко, передає прес-служба КМДА.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку Києва в 2011 р. склав 2,9 млрд дол., що в 1,6 рази більше, ніж весь бюджет столиці, або шоста частина від всеукраїнського показника. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко, передає прес-служба КМДА.

Крамаренко відзначив, що економічне зростання як в Україні, так і в столиці, який почався після глобальної фінансово-економічної кризи, поступово набуває рис стійкого відновлення, компенсуючи загублений у 2008-2009 рр. потенціал.

Також він повідомив, що Київ "за попередніми оцінками в 2012 р. отримає близько 4 млрд дол.". "Це тільки початок, але вже сьогодні ми бачимо, що рівень довіри до Києва з боку іноземних інвесторів за останні 2 роки значно виріс", - додав Крамаренко.

За словами голови КМДА Олександра Попова, це ще не той результат, який повинен задовольнити столицю України. Адже інвестиційний потенціал міста не розкритий навіть наполовину. Іноземні інвестиції можуть не тільки оживити київську економіку, але й вирішити багато соціальних питань міста, як то розвиток транспортної галузі, будівництво метрополітену, дорожньо-транспортних вузлів, спорудження медичних і освітніх установ, створення нових робочих місць.

"Київ швидко відновлюється після кризи. Досі це відбувалося в основному завдяки розвитку внутрішнього ринку, активізації будівельної та інвестиційної діяльності. Однак з прийняттям стратегії розвитку Києва до 2025 р. ми маємо всі підстави очікувати стрімкого пожвавлення інвестиційного ринку", - зазначив Попов.

Так, згідно з планами КМДА, до 2025 р. в економіку Києва планується вкласти 82 млрд євро інвестицій.

Нагадаємо, в економіку столиці іноземними інвесторами в 2010 р. вкладено 2 млрд 964,0 млн дол. прямих інвестицій, що становить 49,5% загальнодержавного обсягу.

Загальний обсяг ПІІ, внесених до Києва, станом на 1 січня 2011 р. виріс на 13,7% у порівнянні з початком 2010 р., і склав 21 млрд 859,2 млн дол. (50% від загальнодержавних обсягів), що в розрахунку на одну особу становило 7 тис. 946,2 дол.

Зазначимо, в програмі соціально-економічного розвитку Києва на 2012 р. Київрада заклала очікування зростання прямих іноземних інвестицій в місто на рівні 16%.

Нагадаємо, раніше голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами України Владислав Каськів повідомив, що приплив ПІІ в Україну в 2011 р. склав 7,5 млрд дол.

"6 квітня минулого року при презентації інвестиційної реформи ми задекларували, що приплив прямих іноземних інвестицій в 2011 р. очікується в розмірі 7,5 млрд дол. Незважаючи на те, що міжнародні організації давали прогноз на рівні 4,7-5,3 млрд дол., сьогодні ми можемо чітко заявити, що наш прогноз виправдався. Незважаючи на світову кризу, економічні проблеми, ця мета досягнута, і ми отримали в 2011 р. обсяг прямих іноземних інвестицій не менше 7,5 млрд дол.", - сказав Каськів.

За його словами, незважаючи на несприятливу економічну світову кон'юктуру, падіння рейтингів, такого результату вдалося досягти завдяки макроекономічній і політичній стабілізації в країні.

Також він зазначив, що найбільш інвестиційно привабливими регіонами України є Дніпропетровська, Луганська та Закарпатська області, а також міста Полтава і Київ.

Відзначимо, що загальний обсяг ПІІ, внесених в Україну, на 1 січня 2011 р. склав 44 млрд 708,0 млн дол., що на 11,6% більше обсягу інвестицій на початок 2010 р. та в розрахунку на одну особу становить 978,5 дол.

В економіку України в 2010 р. іноземними інвесторами вкладено 5 млрд 986,0 млн дол. прямих інвестицій, що на 6,2% більше, ніж в 2009 р. - 5 млрд 634,6 млн дол.

Нагадаємо, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що, за оцінками уряду, в 2011 р. в економіку України буде залучено понад 100 млрд грн інвестиційних коштів. Майже рік тому - в кінці січня 2011 р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд сформував базу даних інвестиційних проектів до 2014 р. загальною вартістю 1,1 трлн грн.

В цілому, для зміни ситуації на ринку України потрібно щорічно, за словами Каськіва, залучати 15 млрд дол. інвестицій. "Для того, щоб принципово змінити ситуацію на ринку і щоб Україна стала розвиватися за рахунок залучення зовнішнього ресурсу, а тільки так можна реалізувати реформи, кожна країна, яка переживала період активної трансформації не могла їх здійснити без радикального збільшення обсягу прямих інвестицій у власній економіці, тому ми вважаємо, що протягом наступних трьох років треба залучати не менше 15 млрд дол. щорічно в економіку України", - сказав Каськів.

Експерти не оцінюють інвестиційну привабливість країни занадто високо. Президент Європейської бізнес асоціації, генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала, відзначає, що рівень розчарування в політиці влади найвищий за останні роки. За його словами показники інвестиційної привабливості України гірші, ніж наприкінці 2008 р. і на початку 2009 р., коли загальна макроекономічна ситуація і в Україні, і в світі була набагато гіршою, ніж на сьогоднішній день. Він відзначив також, що в інвесторів вичерпався кредит довіри до реформ.

В 2012 р. Держінвестицій, за словами Каськіва планує залучити 10 млрд дол. прямих іноземних інвестицій. "Ключове завдання нашої роботи в 2012 р. - це залучення 10 млрд дол. в економіку України. З них 2 млрд безпосередньо через механізм єдиного інвестиційного вікна і 3,5 млрд - через реалізацію національних проектів", - заявив він. При цьому очікується, що Київ і в наступному році буде лідирувати в списку найбільш привабливих регіонів країни для іноземних інвестицій.