ua en ru

Обама: У разі дефолту уряд не може гарантувати соцвиплати

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама повідомив, що в разі оголошення дефолту в США на початку серпня уряд не може гарантувати виплату пенсій американцям.

Президент США Барак Обама в інтерв'ю телекомпанії CBS повідомив, що в разі оголошення дефолту в США на початку серпня уряд не може гарантувати виплату пенсій американцям, передає РБК з посиланням на Associated Press.

"У нас просто може не вистачити грошей у скарбниці", - заявив американський лідер.

Раніше міністр фінансів США Тімотті Гайтнер заявив, що вже 2 серпня США оголосять дефолт, якщо республіканці не дозволять збільшити стелю держборгу. У разі погіршення ситуації США загрожує повторення економічної кризи 1930-х рр.

Тим часом республіканці вказали Президенту дієвий, як вони вважають, "рецепт" проти бюджетної кризи. Сенатор від штату Кентуккі Міч Макконнел для вирішення проблеми запропонував розширити повноваження глави держави, дозволивши йому особисто приймати рішення про збільшення розміру держборгу США в обхід конгресу. Це дозволить вивести країну з удаваного тупиковим положення, вважає політик.

Західні експерти розцінили заяви Макконела як спекуляції на темі бюджетної політики в передвиборний рік, однак додали, що якщо проблема залишиться невирішеною до 2 серпня, Президент змушений буде вдатися до будь-яких кроків для збереження американської економіки на плаву.

Нагадаємо, 11 липня ц.р. директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що якщо США не підвищать свій верхній ліміт запозичення, це призведе "до вкрай небезпечних наслідків" для світової економіки в цілому. "Якщо ліміт запозичення не буде піднято, процентні ставки різко зростуть, а фондові ринки впадуть", - заявила Лагард. За її словами, це створить загрозу для головної мети МВФ - збереження стабільності у світовій економіці.

1 червня ц.р. палата представників США (нижня палата конгресу) відхилила підвищення ліміту кредитування країни на 2,4 трлн дол. Більшість тих, хто не підтримав дану міру - представники Республіканської партії. Парадокс у тому, що пропозиція підвищити ліміт на 2,4 трлн дол. раніше виходила саме від республіканців.

Раніше, 16 квітня Обама нагадав, що провал спроб підняти допустиму межу державного боргу США може "зіштовхнути світову економіку назад в рецесію".

Згідно з чинним законодавством, державний борг США не може перевищити 14,29 трлн дол. На початку січня 2011 р. він вперше в історії країни перевищив 14 трлн дол., а станом на 1 квітня становив 14 трлн 251 млрд 174,5 млн дол.

Нагадаємо також, в кінці червня 2010 р. Міністерство фінансів США повідомляло, що державний борг США зросте до 13,6 трлн дол. до кінця 2010 р. і досягне суми приблизно в 19,6 трлн дол. до 2015 р.

Держборг США зростає, зокрема, через нещодавню економічну кризу, витрати коштів на запобігання обвалу на Уолл-стріт, воєн в Афганістані та Іраку і заходів економічного стимулювання. Загальний борг США включає в себе витрати на систему соціального страхування пенсіонерів та інші урядові програми.