ua en ru

Обама: Країни ЕС мають достатні ресурси для виходу з кризи

Автор: RBC.UA
Європейські країни мають достатні ресурси для самостійного виходу з кризи, вважає Президент США Барак Обама. На його думку, якщо діяти рішуче і без зволікання, то країни ЄС знайдуть ефективні шляхи порятунку економіки. Слова американського Президента процитував прес-секретар Білого дому Джей Карні.

Європейські країни мають достатні ресурси для самостійного виходу з кризи, вважає Президент США Барак Обама. На його думку, якщо діяти рішуче і без зволікання, то країни ЄС знайдуть ефективні шляхи порятунку економіки. Слова американського Президента процитував прес-секретар Білого дому Джей Карні.

Крім того, Обама ще раз закликав європейських лідерів поквапитися з вирішенням проблеми боргової кризи, оскільки її негативні наслідки на собі вже відчуває і американська економіка.

Нагадаємо, що Обама головує на саміті ЄС-США, який відкрився 28 листопада 2011 р. у Вашингтоні і який проходить на тлі побоювань аналітиків про швидкий крах єврозони.

Крім обговорення можливих шляхів виходу країн ЄС з боргової кризи, на порядку денному обговорення способів підтримки демократії на Близькому Сході і в Північній Африці, співробітництво в галузі боротьби з тероризмом, а також ядерна програма Ірану.

Раніше повідомлялося, що Президент США посилить тиск на лідерів Євросоюзу на саміті у Вашингтоні з метою прискорити боротьбу з борговою кризою регіон.

Європейська криза набирає обертів і викликає багато побоювань у американської влади напередодні виборів у США в 2012 р. У той час як Німеччина і Франція намагаються посилити бюджетний контроль в єврозоні, главу Європейської Ради Хермана Ван Ромпея та голову Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу чекає серія важких запитань від Обами про те, як довго Європа планує затягувати вирішення кризи.

Зустріч американського і європейських лідерів навряд чи принесе плідні результати, тому що на ній не будуть присутні глави європейських держав, які повинні прийняти важливі рішення щодо майбутнього 17 країн валютного блоку.

Однак, Ван Ромпей і Баррозу мають великий вплив в єврозоні, будучи главами ключових інститутів Євросоюзу, на плечах яких лежить відповідальність за розв'язання кризи регіону, що поставила під загрозу майбутнє блоку в момент загальної слабкості світової економіки.

Обама проводить регулярні бесіди з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і Президентом Франції Ніколя Саркозі, і саміт надасть йому можливість посилити тиск за закритими дверима.

"Він розуміє, що це проблема європейських лідерів", - сказала Хітер Конлі з вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Обама і європейські лідери опублікують заяву за результатами саміту. І Обама, швидше за все, підтвердить впевненість у здатності європейських лідерів впоратися з кризою, якщо вони проявлять впевнене політичне керівництво.

Американський Президент уже зазначав, що для заспокоєння ринків знадобляться "важкі рішення" від європейських лідерів, але не уточнював, які саме рішення необхідні.

Деякі американські політики вважають, що Європейський Центробанк міг би брати активнішу участь у вирішенні боргової кризи Європи, однак по інший бік Атлантики така думка не користується великою популярністю.

Розбіжності між європейськими політиками посилилися минулого тижня. Баррозу повідомив, що випуск єдиних облігацій єврозони стане можливим після вступу в силу нових бюджетних вимог, але віце-канцлер Німеччини Філіп Реслер у відповідь повідомив, що пропозиція єдиних облігацій була "безвідповідальною".

Для Обами ж дуже важливо уникнути розповсюдження європейської кризи в світлі майбутніх виборів в 2012 р. Здатність Обами захистити економіку США від повторного економічного спаду і знизити рівень безробіття з 9% може збільшити його шанси на переобрання на пост президента в наступному році.