Обама: США не вживатимуть односторонні військові дії відносно Сирії
Президент США Барак Обама заявив, що було б помилкою для США вживати односторонні військові дії відносно режиму Башара Асада у Сирії, передає ВВС.
За словами американського лідера, ситуація в Сирії набагато більш заплутана, ніж в Лівії.
Выдзначимо, 6 березня ц.р. турецький прем'єр Реджеп Таїп Ердоган закликав Сирію негайно дозволити доставку гуманітарної допомоги населенню країни. За його словами, жителі міста Хомс потребують термінової допомоги.
Між тим, за даними правозахисників, за час зіткнень урядових військ і опозиційних активістів до сусідньої Туреччини втекли 11 тисяч сирійців.
Крім того, згідно з заявою ООН, близько 2 тис. біженців з Сирії залишають країну і прямують до Лівану. За даними очевидців, Сирію залишають головним чином жінки з дітьми, яких змусила рятуватися втечею атака сирійських урядових танкових підрозділів на розташований на кордоні з Ліваном м. Ель-Кусейр.
Нагадаємо, 3 березня ц.р. Міністерство закордонних справ Китаю виклало свої пропозиції щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії. Зокрема зазначається, що Китай "прихильний збереженню незалежності, суверенітету, єдності і територіальної цілісності Сирії, миру і стабільності на Близькому Сході".
КНР закликає сирійський уряд і опозицію негайно і беззастережно припинити насильство, скоєне в тому числі по відношенню до невинних громадян. Влада Сирії і опозиційні сили повинні негайно почати інклюзивний політичний діалог без всяких попередніх умов або ультиматумів і при неупередженому посередництва спецпредставника ООН і Ліги арабських держав (ЛАГ) Кофі Аннана. Сторони повинні виробити детальну "дорожню карту" мирного врегулювання і графік політичних реформ з метою якнайшвидшого відновлення національної стабільності та громадського порядку.
На думку КНР, міжнародне співтовариство зобов'язане не тільки поважати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Сирії, а й право сирійського народу самому вибирати політичну систему в країні та шляхи її розвитку. Китай не вітає заклики до "зміни режиму" в Сирії і не бачить доцільності у санкціях по відношенню до сирійському уряду.
У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції, яке загрожує перерости в громадянську війну. За оцінками ООН, жертвами конфлікту стали понад 5 тис. цивільних осіб. Сирійська опозиція оцінює кількість жертв в 7,5 тис. чоловік, тоді як офіційний Дамаск стверджує про загибель 2 тис. поліцейських і військовослужбовців від рук "озброєних терористів", як уряд називає повстанців.
Сирійська опозиція і правозахисні організації заявляють про масові порушення прав людини з боку урядових сил. У лютому ц.р. незалежна комісія ООН прийшла до висновку, що військові злочини в Сирії здійснюються за вказівкою уряду і керівництва силових відомств. Сирійська влада в доповіді комісії звинувачувалася в наказах стріляти по беззбройних демонстрантах, карати дезертирів, заарештовувати громадян без наявності законних підстав. Крім того, влада Сирії звинувачувалися в жорстокому поводженні із затриманими та обстрілі житлових кварталів з гармат і кулеметів.