Обама рекомендував республіканцям схвалити закон по боротьбі з безробіттям

Неділя 09 жовтня 2011 12:23
Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама наполегливо рекомендував республіканцям в сенаті схвалити закон по боротьбі з безробіттям, запропонований главою Білого дому, передає Reuters.

Президент США Барак Обама наполегливо рекомендував республіканцям в сенаті схвалити закон по боротьбі з безробіттям, запропонований главою Білого дому, передає Reuters.

Обама попередив, якщо парламентарії заблокують його ініціативу, то їм доведеться відповідати перед американським народом, якому цей закон потрібен як гарантії від другого витка рецесії.

"Закон по боротьбі з безробіттям покликаний убезпечити жителів США в умовах нового економічного спаду", - заявив Президент в щотижневому зверненні в Конгресі США. "Якщо законопроект провалиться, американці будуть мати повне право знати, що конкретно не влаштувало в ньому республіканців", - зазначив Обама.

У свою чергу республіканці, які вважають, що Президент найбільше зацікавлений у збереженні свого робочого місця на прийдешніх виборах в 2012 р., називають його ініціативу "безперспективною". "У запропонованому законопроекті ми бачимо лише повторення старих невдалих ідей, підкріплених значним зростанням податків", - заявив республіканець Джон Тьюн.

Якщо голосування в Сенаті щодо законопроекту Обами, заплановане на наступний тиждень, обернеться невдачею, демократам доведеться шукати обхідні шляхи для здійснення ініціатив Президента.

Про плани республіканців відхилити законопроект Обами стало відомо 4 жовтня. Раніше Президент США заявив, що "готовий отримати на підпис в повному обсязі схвалений законопроект, завдяки якому мільйони американців знову будуть працевлаштовані". Однак партія республіканців відмовляється підтримувати деякі пункти законопроекту.

Нагадаємо, 8 вересня ц.р. глава Білого дому виступив з ініціативою про прийняття плану обсягом в 447 млрд дол зі скорочення безробіття в США, що нині тримається на рівні 9,1%. Законопроект включає в себе пропозиції щодо зниження податків для малого бізнесу та розвитку інфраструктури, а також підтримки соціального сектора.

Як заявляв Обама, подібний закон не спричинить за собою збільшення бюджетного дефіциту, однак заручитися підтримкою опозиції йому поки також не вдається.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся