ua en ru

Обама передав до Конгресу проект держбюджету США на 2014 ФР з дефіцитом в 744 млрд дол. (відео)

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама сьогодні направив до Конгресу проект бюджету на 2014 фінансовий рік, який передбачає витрати в розмірі 3,77 трлн дол. У бюджеті закладено скорочення витрат на програми соціального забезпечення, повідомляє телеканал "Росія 24".

Президент США Барак Обама сьогодні направив до Конгресу проект бюджету на 2014 фінансовий рік, який передбачає витрати в розмірі 3,77 трлн дол. У бюджеті закладено скорочення витрат на програми соціального забезпечення, повідомляє телеканал "Росія 24".

Обама пропонує замінити автоматичне скорочення бюджету, відоме як секвестр, заходами, які дозволять скоротити дефіцит бюджету на 1,8 трлн дол. за рахунок збільшення податків на доходи багатих сімей і деяких федеральних програм.

"Якщо говорити про скорочення дефіциту, то я вже домовився з республіканцями більш ніж наполовину", - заявив Обама в Білому домі. Він також закликав республіканців продемонструвати серйозний підхід до питань дефіциту і боргу.

План бюджету на 2014 фінансовий рік, який почнеться 1 жовтня 2013 р., зіткнувся з критикою ще до свого виходу, оскільки республіканці виступають проти збільшення податків, а деякі демократи критикують Обаму за скорочення програм соціального забезпечення.

Читайте також: Обама буде перераховувати 5% своєї зарплати в бюджет США

Адміністрація Президента США прогнозує, що дефіцит федерального бюджету в наступному фінансовому році складе 744 млрд дол., що еквівалентно 4,4% ВВП. При цьому негативне сальдо бюджету очікується вперше за роки знаходження Обами на посаді Президента. За проектом бюджету дефіцит знизиться до 2,8% ВВП до 2016 р. і до 1,7% до 2023

Також була скорочена оцінка економічного зростання США в цьому році до 2,3%, у порівнянні з липневим прогнозом 2,7%. В 2014 р., як очікується, економіка зросте на 3,2%. Проект бюджету США на 2014 фінансовий рік передбачає скорочення прогнозу по зростанню ВВП США на 0,1 процентного пункту - до 2,4% в порівнянні з аналогічним прогнозом, складеним роком раніше.

Разом з цим у заяві Білого дому вказано, що в довгостроковій перспективі (після 2020 р.) експерти не чекають, що темп щорічного зростання американської економіки перевищуватиме 2,3%. Разом з тим економісти крупних компаній, яких опитали представники американської адміністрації, представили консенсус-прогноз на рівні 2,5%.

Експерти, опитані Bloomberg, очікують зростання на 2% в 2013 р. і на 2,7% в 2014 р. За прогнозом рівень безробіття в цьому році складе 7,7%, а в наступному знизиться до 7,2%.

Обмеження податкових пільг і закриття деяких лазівок дозволять бюджету протягом 10 років отримувати на 580 млрд дол. більше.

Читайте також: Обама призначив головного філантропа Walmart стежити за бюджетом США

Обама в черговий раз показав, що планує домогтися ухвалення "правила Баффета", яке передбачає податок до 30% на домогосподарства з доходів понад 1 млн дол. у рік. План також обмежує пільги при оподаткуванні пенсійних рахунків керуючих приватним капіталом і самозайнятих фахівців обсягом понад 3 млн дол.

"Багаті люди і великі корпорації не можуть користуватися лазівками і відрахуваннями, яких немає у більшості американців", - сказав Обама сьогодні у Вашингтоні. Ці пропозиції були раніше відхилені республіканцями, і зараз вони заявили, що не змінять свою думку.

"Президент отримав своє підвищення податків у січні, - сказав спікер палати представників Джон Бейнер. - Ми не повинні допустити підвищення податків для американців".

Читайте також: Конгрес США виділив 984 млрд дол. на покриття поточних потреб до вересня

Обама заявив, що він має намір отримати 1 дол. додаткового доходу за кожне скорочення бюджету на 2 дол. Тоді уряд зможе продовжувати фінансувати інфраструктурні проекти, а також освіта та дослідження, і це буде підтримувати економічне зростання. Він пропонує витратити 50 млрд дол. на будівництво доріг, мостів та інші громадські роботи і 1 млрд дол. на стимулювання промислових інновацій.

Також Президент США планує повернути рівень податку на спадщину до рівня 2009 р., ця міра дозволить додатково збільшити доходи бюджету на 72 млрд дол протягом 10 років. Передбачається, що максимальний рівень податку збільшать з 40% до 45%, а сума, яка не буде обкладатися податком, знизиться з 5,25 млн дол. до 3,5 млн дол.

Ще одним заходом, покликаної скоротити витрати і збільшити доходи, є прив'язка деяких федеральних програм до інфляції. Цей крок дозволить знизити витрати на 130 млрд дол. за 10 років і збільшити податкові надходження на 100 млрд дол., але він торкнеться велика кількість домогосподарств з невеликим рівнем доходів.

За планом Президента, федеральний уряд до 2023 р. має отримувати близько 20% від обсягу ВВП країни, цей рівень планується досягти вперше з 2000 р. Зараз показник знаходиться на рівні 16,9%. При цьому бюджетний план не визначає всі податкові пільги, які повинні бути усунені або скорочені.

Читайте також: ВВП США в IV кварталі 2012 р. виріс на 0,4%

За рахунок збільшення податку на тютюнові вироби планується отримати 78 млрд дол. Найбільшим разовим збільшенням податків у проекті бюджету є обмеження вирахування за іпотечними кредитами, це принесе 529 млрд дол. за 10 років.

Обама має намір залучити ще близько 2,5 млрд дол. протягом 10 років за рахунок підвищення ліцензійних платежів на видобуток нафти, газу, вугілля та інших корисних копалин. В 2012 р. США отримали від зборів, відрахувань та інших платежів, пов'язаних з видобутком нафти і газу на федеральних землях, понад 9 млрд дол.

Нагадаємо, 25 березня Конгрес США схвалив законопроект, що гарантує виділення 984 млрд дол. на покриття поточних фінансових потреб країни аж до кінця вересня. Документ дозволяє Адміністрації Президента Обами не боятися заморозки бюджету в найближчі місяці і дає демократам і республіканцям час для пошуку компромісу з питання формування основного фінансового документа на наступний рік.