ua en ru

Обама наполягає на підвищенні податків для скорочення дефіциту бюджету

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама не підтримає плану скорочення витрат федерального бюджету, якщо в ньому не буде закладено підвищення податків, що позначиться на найбільш забезпечених громадянах країни, передає РБК.

Президент США Барак Обама не підтримає плану скорочення витрат федерального бюджету, якщо в ньому не буде закладено підвищення податків, що позначиться на найбільш забезпечених громадянах країни, передає РБК.

"Мені не представили реального плану,що дозволить нам знизити витрати на 2,4 трлн дол і водночас не зашкодить простим громадянам", - заявив Обама. На його думку, домогтися заявлених цілей не можна без підвищення податків для найбагатших і усунення юридичних лазівок, що дозволяють американським корпораціям так чи інакше тікати від сплати податків.

Обама також закликав конгресменів поквапитися та погодити підвищення ліміту держзапозичень, що нині складає 14,3 трлн дол і був досягнутий урядом ще в травні ц. р., до 2 серпня, інакше США оголосять дефолт. У такому випадку уряду доведеться збільшувати податковий тягар вже для всіх громадян країни, додав Обама.

Нагадаємо, республіканці та демократи ведуть напружені переговори щодо заходів по скороченню бюджетного дефіциту на найближче десятиліття. Мінфін США не раз попереджав, що ліміт запозичень повинен бути підвищений до 2 серпня 2011 р., інакше США можуть допустити дефолт по своїх зобов'язаннях. Уряд просить конгрес дозволити додаткові запозичення на суму до 2 трлн дол.

Адміністрація Обами хоче досягти скорочення бюджетного дефіциту на сумарні 2,4 трлн дол протягом 10 років. Проте в Білому домі вважають, що цієї мети треба досягти як за рахунок зниження федеральних витрат, так і підвищення податків. Республіканці визнають тільки скорочення держвитрат на такі дорогі соціальні програми, як Medicare і Medicaid. Нині члени Конгресу погодили скорочення держвидатків на 1,5 трлн дол

Раніше Барак Обама в інтерв'ю телекомпанії CBS повідомив, що у випадку оголошення дефолту в США на початку серпня уряд не зможе гарантувати виплату пенсій американцям. "У нас просто може не вистачити грошей у скарбниці", - заявив американський Президент.

11 липня ц.р. директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, якщо США не підвищать свій верхній ліміт запозичення, це призведе "небезпечних наслідків" для світової економіки в цілому. "Якщо верхню межу запозичення не підняти, процентні ставки різко зростуть, а фондові ринки впадуть", - заявила Лагард. За її словами, це створить загрозу для головної мети МВФ - збереження стабільності у світовій економіці.

1 червня ц.р. палата представників США (нижня палата конгресу) відхилила підвищення ліміту кредитування країни на 2,4 трлн дол Більшість тих, хто не підтримав цього заходу - представники Республіканської партії. Парадокс в тому, що пропозиція підвищити ліміт на 2,4 трлн дол раніше виходила саме від республіканців.

Раніше, 16 квітня Обама нагадав, що провал спроб підняти допустиму межу держборгу може "зіштовхнути світову економіку назад в рецесію".

Згідно з чинним законодавством, державний борг США не може перевищити 14,29 трлн долл. На початку січня 2011 р. він вперше в історії країни перевищив 14 трлн дол, а станом на 1 квітня становив 14 трлн 251 млрд 174,5 млн дол.

В кінці червня 2010 р. Міністерство фінансів США повідомляло, що державний борг США зросте до 13,6 трлн дол до кінця 2010 р. і досягне суми приблизно в 19,6 трлн дол до 2015 р., що складе 102% ВВП країни.

Держборг США зростає, зокрема, через нещодавню економічну кризу, витрати на запобігання обвалу на Уолл-стріт, воєн в Афганістані та Іраку й заходів економічного стимулювання. Загальний борг США включає в себе витрати на систему соціального страхування пенсіонерів та інші урядові програми.