ua en ru

Обама переконуватиме світову спільноту в більшій ізоляції КНДР

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон спробує переконати міжнародне співтовариство в необхідності більшої ізоляції Північної Кореї (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) після того, як з космодрому Тонхе був проведений запуск ракети-носія "Инха" з перебувають на її борту супутником "Кванменсон-3 ". За словами американського лідера, необхідно продовжувати чинити тиск на КНДР до тих пір, поки Пхеньян не змінить вибраної стратегії поведінки.

Президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон спробує переконати міжнародне співтовариство в необхідності більшої ізоляції Північної Кореї (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) після того, як з космодрому Тонхе був проведений запуск ракети-носія "Инха" з перебувають на її борту супутником "Кванменсон-3 ". За словами американського лідера, необхідно продовжувати чинити тиск на КНДР до тих пір, поки Пхеньян не змінить вибраної стратегії поведінки, передає BBC.

Вашингтон прийняв рішення відмовитися від уже погодженої гуманітарної допомоги Північній Кореї. Згідно з угодою, підписаною в лютому, Пхеньян погодився в обмін на продовольчу допомогу зі США частково заморозити свою ядерну програму, а також ввести мораторій на ракетні випробування. Проте в березні, після того як Пхеньян оголосив про плани з освоєння космосу, США призупинили програму з надання продовольчої допомоги, вказавши, що рішення про запуск ракети порушує домовленості між двома країнами, досягнуті в лютому.

Напередодні стало відомо, що КНДР підвищила рівень боєготовності своєї армії. Заяву про підвищення готовності армії міністр оборони зробив під час виступу в парламенті, з чим пов'язані ці дії, поки неясно. Поки немає даних і про те, коли саме віддано розпорядження в КНДР - до або після невдалого нічного запуску ракети із супутником.

Раніше співробітник південнокорейського Міністерства оборони на парламентському слуханні заявив, що КНДР може провести збройну провокацію проти Південної Кореї після невдалого запуску ракети з метеосупутником. "Велика ймовірність, що в патріотичних цілях КНДР може провести запуск ще однієї ракети дальньої дії, або ядерні випробування, або організувати військову провокацію", - сказав він. На даний момент, за його словами, жодних ознак військових дій з боку КНДР помічено не було.

КНДР здійснила запуск ракети-носія "Инха-3" із супутником "Кванменсон-3" в ніч з 12 на 13 квітня 2012 р. (вранці за місцевим часом). За офіційною інформацією, апарат призначався для організації телемовлення та збору погодних даних. Проте ряд західних країн, у тому числі США, розглядали запуск не як розвиток програми освоєння космосу, а як випробування балістичної ракети великого радіусу дії. Незабаром після запуску з'явилися повідомлення про те, що ракета із супутником розвалилася в польоті. КНДРофіційно підтвердила невдачу. Імовірно, уламки супутника впали в океан в 165 км від Сеула.

КНДР вже двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробували балістичну ракету дальнього радіусу дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того, як Пхеньян випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії (країна офіційно заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного більше 1 тис. центрифуг.