Новий Митний кодекс України опублікований і набирає чинності з 1 червня 2012 р

Вівторок 24 квітня 2012 12:07
Автор: RBC.UA
Новий Митний кодекс України опубліковано 21 квітня 2012 р. у виданні "Голос України". Кодекс набирає чинності з першого числа другого місяця, що слідує за місяцем його опублікування, тобто з 1 червня 2012 р.

Новий Митний кодекс України опубліковано 21 квітня 2012 р. у виданні "Голос України". Кодекс набирає чинності з першого числа другого місяця, що слідує за місяцем його опублікування, тобто з 1 червня 2012 р.

Новий Митний кодекс передбачає передачу всіх повноважень з видання наказів нормативного характеру від Держмитслужби Міністерству фінансів України. Також передбачено, що вартість товарів, які можуть ввозитися громадянами на митну територію України без сплати податків через сухопутні і морські пункти пропуску становить 500 євро, повітряним сполученням - до 1 тис. євро, а при поштових переказах - до 300 євро.

Кодекс виключає митну брокерську діяльність з числа видів діяльності, на здійснення яких митними органами надаються дозволи. Виключена необхідність надання фінансової страхової гарантії в розмірі не менше 300 тис. євро, а агенту по митному оформленню, що працює з брокером, не потрібно буде підтверджувати кваліфікацію в Держмитниці і рівень спеціальних знань.

Також кодексом збільшений загальний термін тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування з 183 днів до одного року.

Виключені з Митного кодексу положення, які надають митним органам право самостійно виконувати рішення судів про конфіскацію товарів, транспортних засобів у разі, якщо такі товари, транспортні засоби були попередньо видалені цими органами.

Раніше перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова повідомила, що Президент України Віктор Янукович найближчим часом доручить доопрацювати Митний кодекс. За її словами, зокрема, вимагає доопрацювання механізм оподаткування на ввезення дорогих яхт.

Нагадаємо, що в цілому як закон Верховна Рада України прийняла Митний кодекс ще 3 листопада 2011 р. Через два місяці, 11 січня Віктор Янукович ветував закон, тому що він порушує конституційні гарантії права на підприємницьку діяльність, права власності, не відповідає Конституції України, іншими законами України; створює ризики ухилення від оподаткування, уникнення відповідальності за порушення митних правил.

За якнайшвидше прийняття Митного кодексу виступала Американська торговельна палата в Україні, яка закликала Верховну Раду підтримати пропозиції глави держави.

Врахувавши всі поправки і зауваження Президента, Верховна Рада прийняла Кодекс в другому читанні 13 березня. Президент підписав закон 19 квітня 2012 р.

 

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся