ru ua

Леонід Гайдай: Google вшанував пам'ять режисера (фото)

Автор: RBC.UA
Google 30 січня 2013 виставив Google Doodle приурочений 90-річчю від дня народження режисера Леоніда Гайдая.

Google 30 січня 2013 виставив Google Doodle приурочений 90-річчю від дня народження режисера Леоніда Гайдая.

Окремі букви традиційного Doodle пошукача замінені сьогодні на портрет знаменитого режисера, а також зображення героїв його комедій Боягуза, Бовдура і Бувалого.

Леонід Гайдай народився 30 січня 1923 р. в Амурській губернії. У 1949 р. вступив на режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (ВДІК). Перший фільм Гайдая - "Довгий шлях" - вийшов на екрани, коли режисерові було 33 роки. Останньою роботою режисера став фільм "На Дерибасівській гарна погода, або На Брайтон-Біч знову йдуть дощі" (1992 р.).

Читайте також: Фільм "Операція Арго" отримав головний приз Американської гільдії акторів (фото, відео)

Короткометражки 1961 р. - "Пес Барбос і незвичайний крос" і "Самогонники" принесли популярність режисеру та його легендарній трійці Боягузу, Бовдуру і Бувалому. Всенародно улюбленими стала його комедія "Операція" И "та інші пригоди Шурика", що складається з трьох кіноновел і посіла перше місце в прокаті 1965 р. Наступні два фільми Гайдая - "Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика" і "Діамантова рука" повторили досягнення.

Леонід Гайдай: Google вшанував пам'ять режисера (фото)

"Діамантова рука" в 1995 році була визнана кращою вітчизняною комедією за 100 років, перемігши в опитуванні телеглядачів.

Леонід Гайдай помер 19 листопада 1993 р. в Москві в результаті тромбоемболії легеневої артерії. Похований на Кунцевському кладовищі в Москві.