ua ru

Нові сутички в Єгипті: Сили безпеки використовують спецзасоби

Автор: RBC.UA
У Каїрі зіткнення між демонстрантами і єгипетськими силами безпеки забрали життя 9 людей, поранено більше 300. У суботу, 17 грудня, заворушення перемістилися з вулиці Каср аль-Айні на площу Тахрір.

У Каїрі зіткнення між демонстрантами і єгипетськими силами безпеки забрали життя 9 людей, поранено більше 300. У суботу, 17 грудня, заворушення перемістилися з вулиці Каср аль-Айні на площу Тахрір, передає Deutsche Welle з посиланням на AFP.

Демонстранти підпалили дві урядові будівлі, вся площа була охоплена димом. Сили безпеки для розгону маніфестантів використовують водомети, палиці і електрошок. Особи в цивільному одязі кидають з вікон будинків на учасників безладів камені і пляшки із запальною сумішшю.

Велике число демонстрантів затримано. Поліція із застосуванням сили знищує табір маніфестантів на площі Тахрір і підпалює їх намети. "Вища рада збройних сил топить єгипетську революцію в крові. Складається альянс контрреволюціонерів: військові, поліція, ісламісти і залишки режиму Хосні Мубарака", - написав в "Твіттері" єгипетський журналіст Хані Шукралла.

Протести в урядовому кварталі Каїра спрямовані, зокрема, проти прем'єр-міністра Камаля аль-Ганзурі, призначеного на цей пост в кінці листопада Вищою радою збройних сил (ВРЗС). Аль-Ганзурі вже займав цей пост в другій половині 1990-х років під час правління поваленого президента Хосні Мубарака.

Ще однією ненависної фігурою є глава Вищої ради збройних сил Мухаммед Хусейн Тантауі, який впродовж 20 років був міністром оборони в уряді Мубарака. Демонстранти вимагають відставки аль-Ганзурі і Тантауі, а також швидкого переходу влади від військової ради до сформованого демократичним шляхом цивільному уряду.

Тим часом Камаль аль-Ганзурі заявив, що організатори нових заворушень - це не ті, хто брав участь у протестах на початку 2011 року. "Це не революція, а контрреволюція", - підкреслив він. За його словами, "елементи" 16 грудня поранили з вогнепальної зброї 18 осіб. Ні поліція, ні збройні сили не стріляли в демонстрантів, повідомив він.

Нагадаємо, 7 грудня ц.р. новий уряд Єгипту на чолі з Камалем аль-Ганзурі склав присягу перед главою Вищої ради збройних сил фельмаршалом Хусейном Тантауі. Як повідомлялось, уряд Камаля аль-Ганзурі, який був призначений прем'єр-міністром 25 листопада, покликаний зосередити зусилля на відновленні безпеки в країні і поліпшенні економічної ситуації. Військове керівництво наділило 78-річного аль-Ганзурі повноваженнями глави держави, за винятком права контролю за військом і судовою гілкою влади, а уряд, загалом, матиме більшу свободу дій у порівнянні з попереднім.

Після того, як подав у відставку колишній уряд Єгипту на чолі з Ісамом Шарафом посилилися народні протести.

Зазначимо, 28 листопада в Єгипті стартував перший тур парламентських виборів. Тоді голосували великі міста. У понеділок голосування відбувалося на інших виборчих дільницях.

Нагадаємо, Єгипет став другою країною, де стався переворот в час так званої "арабської весни". Під тиском населення екс-президент країни Мубарак 11 лютого 2011 р. пішов у відставку. Владу в країні взяли військові. Нагадаємо, суд над Мубараком був відстрочений до 28 грудня. Однак демонстранти практично одразу звинуватили нову владу в перевищенні повноважень, а саме у використанні військових трибуналів замість звичайних судів.