ua en ru

Норвегія запропонувала МВФ кредит в 7,13 млрд євро для стабілізації світової економіки

Автор: RBC.UA
Уряд Норвегії пропонує Міжнародному фінансовому фонду (МВФ) кредит розміром в 55 млрд норвезьких крон (7,13 млрд євро) з метою стабілізації світової економіки. Така інформація міститься в опублікованому сьогодні прес-релізі норвезького кабінету міністрів.

Уряд Норвегії пропонує Міжнародному фінансовому фонду (МВФ) кредит розміром в 55 млрд норвезьких крон (7,13 млрд євро) з метою стабілізації світової економіки. Така інформація міститься в опублікованому сьогодні прес-релізі норвезького кабінету міністрів.

"За згодою парламенту норвезькі кредитні кошти стануть доступні МВФ для спільної видачі позик. Таким чином, вони не призначені для конкретного регіону або групи держав, а доступні для всіх країн-учасниць МВФ", говориться в повідомленні.

Нагадаємо, що напередодні Рада міністрів фінансів Єврогрупи погодила надання МВФ додаткових коштів у розмірі 150 млрд євро в рамках програми з виведення Європи з боргової кризи. Відзначається, що найбільші внески повинні зробити Німеччина і Франція. Країни, що не входять в єврозону, але є при цьому членами ЄС, теж збираються взяти участь у наповненні МВФ. Про свою готовність надати гроші Міжнародного валютного фонду повідомили також Чехія, Данія, Польща і Швеція.

12 грудня Центральний банк ФРН (Бундесбанк) заявляв, що готовий надати МВФ кредит у розмірі до 45 млрд євро для надання додаткових кредитів країнам єврозони. Ця сума в три рази перевищує чинний досі ліміт Бундесбанку за двосторонніми кредитами МВФ, заявив член правління Центробанку Андреас Домбрет.

Наступного дня повідомлялося про лист, який представники Бундесбанку направили міністру фінансів ФРН Вольфгангу Шойбле з умовами, на яких банк буде надавати кредитування МВФ. У документі говорилося, що Німецький Центробанк буде кредитувати Міжнародний валютний фонд, тільки якщо інші країни Євросоюзу (ЄС) або ті, що не входять до ЄС, будуть робити те ж саме. Центробанк Німеччини також підкреслив у листі, що процедура МВФ пов'язана з певними ризиками. Через те, що МВФ є кращим кредитором, це посилить ризики для інших кредиторів, повідомив Бундесбанк.

Тим часом США, швидше за все, не нададуть додаткових кредитів МВФ для допомоги країнам ЄС. Офіційний представник Білого дому Джей Керні зазначив, що МВФ вже має чимало коштів, і американські платники податків не стануть брати на себе додаткові зобов'язання.

Відзначимо, що криза єврозони посилюється з кожним днем. Днями міжнародне агентство Moody's знизило довгостроковий суверенний рейтинг Бельгії на два ступені, а Fitch Ratings помістило в списки на можливе пониження рейтинги Італії, Бельгії, Іспанії, Словенії, Ірландії та Кіпру.

Зазначимо, Європа вже досить тривалий період часу намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, опинилася Греція. Поки влада ЄС намагалася врятувати одного з членів Єврозони і виділяла сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - виявилася в стані, близькому до грецького. До цього варто додати і боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії. Остання, за словами аналітиків, може піти по шляху Греції та Італії.