Nokia знову подала позов проти Apple

Фінський виробник стільникових телефонів - компанія Nokia подала черговий позов проти Apple, звинувативши американську корпорацію в порушенні патентних прав. Про це повідомляється в офіційному повідомленні Nokia.

Фінський виробник стільникових телефонів - компанія Nokia подала черговий позов проти Apple, звинувативши американську корпорацію в порушенні патентних прав. Про це повідомляється в офіційному повідомленні Nokia, передає РБК.

"Ми пішли на цей крок, щоб захистити результати нашої інноваційної роботи і покласти край незаконному використанню винаходів Nokia", - підкреслив головний керуючий компанії Пол Мелін.

Скаргу було подано до Федерального окружного суду американського штату Вісконсін. За твердженням Nokia, в смартфонах iPhone і планшетах iPad 3G незаконно застосовуються її власні технології передачі голосу і даних, що дозволяє зробити пристрої більш компактними і зменшити їх вартість.

Початок тривалого конфлікту між двома компаніями було покладено в жовтні 2009 р., коли Nokia подала позов проти Apple, стверджуючи, що 10 її запатентованих технологій без дозволу використовуються у виробництві iPhone. Місяць по тому Apple подала у відповідь позов, у свою чергу, звинувативши фінську компанію в незаконному використанні її 13 патентів. У грудні 2009 р. фінський виробник розширив список патентних претензій до "яблучної" компанії, заявивши, що та незаконно використовує її технології практично у всій своїй продукції.

Nokia є одним зі світових лідерів в області мобільних комунікаційних технологій. Компанія займається виробництвом мобільної апаратури і розробкою програмного забезпечення для мобільних телефонів і КПК.

Nokia лідирує на ринку смартфонів, але її частка невпинно знижується. У другому кварталі 2009 р. частка Nokia склала 45% у порівнянні з 47,4% роком раніше. Apple, навпаки, зміцнює свої позиції завдяки популярності iPhone - за рік її частка виросла з 2,8% до 13,3%.

Чистий прибуток Nokia, розрахований за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), в I кварталі 2010 р. виросла в 44 рази - до 175 млн євро проти 4 млн євро за аналогічний період роком раніше. При цьому обсяг продажів збільшився на 3%, склавши 9520 млн євро, тоді як у січні-березні 2009 р. цей показник становив 9270 млн євро. Операційний прибуток збільшився майже в 9 разів, склавши 488 млн євро (роком раніше - 55 млн євро).

Apple Inc. - Американська корпорація, виробник персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів, телефонів, програмного забезпечення. Один з піонерів в області персональних комп'ютерів і сучасних багатозадачних операційних систем з графічним інтерфейсом. Штаб-квартира - у Купертіно, штат Каліфорнія. Загальна чисельність персоналу - 35 тис. чоловік (2009 рік).

Чистий прибуток Apple за підсумками першого півріччя 2009-2010 фінансового року (завершилося 27 березня ц. р.), виросла на 66,5% - до 6,452 млрд дол. За аналогічний період роком раніше цей показник склав 3,875 млрд дол. Чистий прибуток Apple по підсумками II кварталу 2009-2010 фінансового року склав 3,074 млрд дол., що на 90% більше, ніж роком раніше (1,620 млрд дол.)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся