Нобелівську премію скоротили на 20%

Нобелівська премія скорочена на 20%. До теперішнього часу розмір премії становив 1,4 млн дол, проте завдяки прийнятому радою директорів фонду рішенню про зниження розміру виплат, розмір премії скоротиться до 1,1 млн дол.

Нобелівська премія скорочена на 20%. Про це повідомляє агентство Reuters.

До теперішнього часу розмір премії становив 1,4 млн дол, проте завдяки прийнятому радою директорів фонду рішенню про зниження розміру виплат, розмір премії скоротиться до 1,1 млн дол. Як пояснили в Нобелівському комітеті, це скорочення викликане фінансовими труднощами і втратами, понесеними фондом в 2011 р. Надалі комітет планує оптимізувати свої витрати.

Нагадаємо, що Фонд Нобеля був створений в 1900 р. на кошти знаменитого винахідника Альфреда Нобеля. У заповіті засновника говорилося, що Нобелівська премія повинна присуджуватися за видатні дослідження, відкриття, винаходи або вклад в культуру або розвиток суспільства. Історично премію присуджують кращим з кращих за п'ятьма напрямками: література, фізика, хімія, фізіологія і медицина, а також сприяння встановленню миру у всьому світі (премія миру). Зазначимо, що екс-прем'єр-міністр України, яка зараз відбуває тюремний термін потрапила в список з 231 номінанта на Нобелівську премію світу 2012 року.

Початковий розмір Фонду перевищував 31 млн шведських крон, (в перерахунку на нинішній курс - це 250 млн дол).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top