Нобелівська премія з фізики-2012: Названо найбільш імовірних лауреатів (відео)

У Стокгольмі продовжують оголошувати лауреатів Нобелівської премії, однієї з найпрестижніших премій світу. Сьогодні, 9 жовтня, Нобелівський комітет Шведської королівської академії наук назве чергового володаря премії з фізики.

У Стокгольмі продовжують оголошувати лауреатів Нобелівської премії, однієї з найпрестижніших премій світу. Сьогодні, 9 жовтня, Нобелівський комітет Шведської королівської академії наук назве чергового володаря премії з фізики.

Читайте також: Названо ймовірних претендентів на Нобелівську премію за 2012 рік

Згідно з правилами, імена кандидатів можна буде дізнатися лише через 50 років. Однак наукова преса визначила найбільш імовірних претендентів. Їх список опубліковано Reuters.

Говорячи про можливих лауреатів, передусім згадують про перші докази існування так званого бозона Хіггса, які були отримані в ході досліджень на Великому адронному колайдері. Вважається, що це частинка, яка відповідає за наявність у матерії маси.


s_n_1600_04

У числі фаворитів "Нобелівки" з фізики - Чарльз Беннет, Вільям Уоттерс (США) і Джилл Брассард (Канада), які описали протокол квантової телепортації. Квантова телепортація застосовується у квантових комп'ютерах, де інформація зберігається у вигляді набору квантових станів, що виключає можливість її перехоплення або копіювання.

Читайте також: Нобелівську премію скоротили на 20% - до 1,1 млн дол

Лауреатами цілком можуть стати й американці Стівен Харріс і Лін Хау, які проводять експерименти в галузі "повільного світла". Ця технологія застосовується в оптиці для затримки поширення світла на оптичних поверхнях. На даний момент швидкість світла вдається зменшити в 1200 разів.

Оголошення лауреатів Нобелівської премії з фізики очікується навіть букмекерами. Найбільший букмекер Австралії Том Уотерхаус приймає ставки на "переможців". Найкращі котирування - у дослідників бозона Хіггса.

Торік Нобелівська премія з фізики була присуджена американцям Адаму Рису, Солу Перлмуттеру і австралійцю Брайану Шмідту за відкриття прискореного розширення Всесвіту.

Читайте також: Шнобелівську премію миру 2012 року отримав російський інженер (відео)

Нагадаємо, вчора Нобелівський комітет уже оголосив лауреатів у галузі медицини і фізіології. Ними стали британець Джон Гердон і японець Сін'я Яманака. Шведська академія наук відзначила їх за дослідження здатності звичайних клітин трансформуватися у стовбурові.

Премія також буде присуджена в галузі хімії та літератури. Зокрема, Нобелівську премію з хімії може отримати Акіра Фудзісіма за відкриття нового способу застосування діоксиду титану, а з економіки - Роберт Шиллер, що передбачив колапс ринку нерухомості США. Імовірними кандидатами на отримання премії також є Девід Елліс і Майкл Гранштейн, які зробили низку відкриттів в області зміни експресії генів без зміни самої послідовності ДНК.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Фонд Нобеля був створений у 1900 р. на кошти знаменитого винахідника Альфреда Нобеля. У заповіті засновника йшлося, що Нобелівська премія повинна присуджуватися за видатні дослідження, відкриття, винаходи або внесок у культуру або розвиток суспільства. Історично премію присуджують найкращим із кращих за п'ятьма напрямками: література, фізика, хімія, фізіологія і медицина, а також сприяння встановленню миру в усьому світі (Премія миру).

Нагадаємо, Нобелівська премія вручається з 1901 р. Традиційно церемонія нагородження лауреатів проходить у день смерті Альфреда Нобеля - 10 грудня. Всі премії вручаються у Стокгольмі, за винятком Премії миру, церемонія вручення якої проходить в Осло.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся