НКРЗ: У 2009 р. в Україну було завезено близько 8 млн мобільних телефонів

До України в 2009 р. було ввезено близько 8 млн мобільних телефонів. Про це РБК-Україна повідомив член НКРЗ Володимир Звєрєв.

До України в 2009 р. було ввезено близько 8 млн мобільних телефонів. Про це РБК-Україна повідомив член НКРЗ Володимир Звєрєв.

«Цифра, яка у нас реально є - 5 млн апаратів. Але це не за повний рік - мінус три місяці. Якщо екстраполювати на рік, то майже 8 млн телефонів», - підрахував він. Він також нагадав, що минулого року імпорт склав порядку 10 млн терміналів. У той же час, як повідомив В.Звєрєв, в 2009 р. значно скоротилися обсяги контрабанди мобільних телефонів.

«95% телефонів завезено було легально. Тоді як у минулі роки легально везли тільки 10%», - сказав В.Звєрєв. Також на тлі падіння обсягів імпорту мобільних телефонів відбулося скорочення кількості гравців на роздрібному ринку. Так, за словами В.Звєрєва, за 2009 р. кількість точок продажу мобільних телефонів скоротилася з 9 до 7,5 тис.

Крім цього, член Національної комісії регулювання зв'язку Володимир Звєрєв нагадав, що оператори мобільного зв'язку України 16 лютого 2010 р. припинять обслуговування близько 100 тис. мобільних телефонів. "В цілому, зараз в "сірих списках" не більше 100 тис. апаратів", - повідомив В.Звєрєв. Мова йде про телефони, IMEI-коди яких не внесені до реєстру Українського державного центру радіочастот або існують проблеми з підтвердженням легальності придбання таких апаратів. Всього, за словами В.Звєрєва, у реєстрі IMEI-кодів станом на 12 січня 2010 р. числиться 82 млн 576 тис. 878 IMEI-кодів. До цього числа входять всі телефони, які коли-небудь були в Україні, уточнив В.Звєрєв.

Як повідомлялося, НКРЗ 25 березня ц.р. створила єдиний реєстр легально ввезених телефонів для протидії постачання нелегальних і не призначених для ввезення в Україну мобільних телефонів. 5 лютого НКРС заборонила продаж мобільних телефонів, IMEI-коди яких відсутні в узагальненій базі даних УДЦР.

20 жовтня 2009 р. Український державний центр радіочастот (УДЦР) завершив формування узагальненої бази ІМЕІ-кодів мобільних телефонів. У «білий» список бази даних було внесено 79, 147956 млн. кодів ІМЕІ. З них 76, 239974 млн. - це коди мобільних телефонів, які на 1 вересня 2009 р. працювали в мережах українських операторів, а також продаються на законних підставах і будуть підключені до мереж операторів надалі. У НКРЗ заявляли, що з цього моменту оператори мобільного зв'язку будуть перевіряти IMEI-коди телефонів і відключати незареєстровані телефони від своєї мережі. Оператори зв'язку стверджували, що їм нескладно подати в термін базу абонентських кодів, але заявлені строки останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійсненні. НКРЗ і мобільні оператори домовились про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів. "Астеліт" і "Українські радіосистеми" (УРС; TM Beeline) заявляли, що готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і "Київстар" - "не раніше початку, а то й середини наступного".

IMEI (International Mobile Equipment Identifier) - число, що складається з 15 цифр, являє собою унікальний номер кожного мобільного телефону стандарту GSM. Встановлюється на заводі при виготовленні і служить для точної і повної ідентифікації пристрою в мережі GSM

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся