НКРЕ:Тарифи на електроенергію після приватизації енергокомпаній підніматися не будуть

Тарифи на електроенергію після проведення приватизації енергокомпаній підніматися не будуть. Про це в ході прес-конференції повідомив голова Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) України Сергій Тітенко.

Тарифи на електроенергію після проведення приватизації енергокомпаній підніматися не будуть. Про це в ході прес-конференції повідомив голова Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) України Сергій Тітенко.

"Я не бачу причину для цього (підняття тарифів на електроенергію). Тут діє виключно регульована система. Компанія не може сама собі щось піднімати. Але ми б хотіли, щоб нові власники привели із собою новий якісний менеджмент і" дешеві "гроші, оскільки наша банківська система дуже слабенька, вона не може давати довгострокові кредити. Ми сподіваємося, що ці нові власники залучать нові інвестиції. Якщо вони привернуть "дешеві" кредити для модернізації обленерго, це буде лише плюс ", - сказав Тітенко.

Нагадаємо, що сьогодні голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко підписав помісячний план-графік виставлення на продаж у III-IV кварталах 2011 р. пакетів акцій енергогенеруючих та енергопостачальних компаній.

У серпні буде оголошено тендер на продаж 25% акцій "Київенерго", 50% акцій "Закарпатьеенерго", 45% акцій "Західенерго", 21% акцій "Черкасиобленерго". У вересні буде оголошено тендер на продаж 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Дніпрообленерго". У жовтні - 25,999% акцій "Тернопільобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго", 28% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго".

За словами Рябченка, це головна приватизація, яка відбудеться в поточному році. Він також нагадав, що є відповідні постанови уряду України щодо цього. Крім того, Рябченко підписав лист НАК ЕКУ для того, щоб НАК ЕКУ енергокомпанії передали відповідні пакети акцій, які виставлені на приватизацію.

Рябченко також повідомив, що ті компанії, тендер приватизації яких оголошено в серпні, повинні передати пакети акцій НАК ЕКЕ протягом двох днів, ті, які у вересні - через місяць; ті, які в жовтні - через два місяці.

"Ми все, що отримаємо від НАК ЕКУ - все виставимо на продаж в повному обсязі. Єдине, що є" Черкассиобленерго ". У нас було 46%, і ми 25% за урядовою постановою передаємо НАК ЕКУ, щоб у них від усіх компаній, які йдуть на приватизацію в поточному році, від всіх абсолютно залишилося 25% в статутному фонді ".

Рябченко нагадав, що конкурс з продажу відбудеться через 50 днів після оголошення тендеру, а продаж тих компаній, які виставлені на біржу - через 30 днів.

Відзначимо, в березні 2011 р. Президент України Віктор Янукович на засіданні Комітету економічних реформ заявив, що найближчим часом буде прийнято рішення про роздержавлення тієї власності, яка ще залишилася у держави.

Нагадаємо, що в травні 2011 р. Кабінет Міністрів України зняв з порядку денного свого засідання розгляд законопроекту "Про Державну програму приватизації". Тоді мова йшла про дві теплові генерації і дев'ять обленерго, які уряд планував приватизувати в 2011 р.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, на розгляді Кабінету Міністрів знаходитися новий проект Державної програми приватизації до 2014 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся