ru ua

НКРЕ на 75% підвищила тарифи на електроенергію для населення, яке споживає понад 800 кВт.год/місяць

Автор: RBC.UA
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) прийняла рішення підвищити з 1 липня для побутових споживачів, які споживають понад 800 кВт.год на місяць, тарифи на електроенергію до 95,76 коп/кВт.год. (З ПДВ).

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) прийняла рішення підвищити з 1 липня для побутових споживачів, які споживають понад 800 кВт.год на місяць, тарифи на електроенергію до 95,76 коп/кВт.год. (З ПДВ). Про це йдеться в заяві НКРЕ.

Комісія наголошує, що це дасть можливість наблизити тарифи на електроенергію для побутових споживачів до економічно обгрунтованого рівня.

Також повідомляється, що кількість споживачів, які споживають понад 800 кВт.год на місяць, становить 1,1% (або близько 200 тис. абонентів) від загальної кількості, однак вони споживають до 9% (або 3,1 млрд кВт.год в рік).

Для інших побутових споживачів, в тому числі і тих, які споживають електроенергію до 1 тис. 800 кВт.год на місяць в опалювальний період для опалення приміщень, тарифи на електроенергію залишаються без змін. А також зазначені зміни тарифів на електроенергію не поширюються на 99% абонентів, у тому числі на:
- багатодітні сім'ї (сім'ї, які виховують 3 і більше дітей);
- прийомні сім'ї (сім'ї, які добровільно взяли на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей);
- дитячі будинки сімейного типу (сім'ї, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування);
- гуртожитки, дачні, дачно-будівельні кооперативи, гаражно-будівельні кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи та/або товариства, житлово-експлуатаційні організації тощо;
- населення, яке споживає електроенергію до 800 кВт.год на місяць і яке проживає в будинках, в яких відсутнє централізоване тепло - і газопостачання.

"Здійснення заходів з оптимізації тарифів на електричну енергію для населення передбачає такий економічний ефект: зменшення обсягів дотацій приблизно на 950 млн грн (без ПДВ) за рік при очікуваному обсязі дотацій в 2012 р. - 35 млрд грн (без ПДВ)", - говориться в заяві НКРЕ.

Нагадаємо, з 1 травня НКРЕ встановила вартість електроенергії для населення, яке споживає понад 800 кВт.год на місяць, від 42 до 54,72 коп./КВт.год.

Варто зазначити, що кількість споживачів, які споживають понад 800 кВт.год на місяць, становить 1,1% (або 200 тис. абонентів) від загальної кількості, однак вони споживають близько 9% (або 3,1 млрд кВт.год на рік ) від загального обсягу споживання електроенергії населенням.

Зазначимо, згідно з даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, вироблення електроенергії в I кварталі в Україні зросло в порівнянні з відповідним періодом 2011 р. на 3,6% - до 55,4 млрд кВт.год У тому числі АЕС збільшили виробництво на 4,9% - до 24,5 млрд кВт.год, ТЕС - на 10% - до 21,9 млрд кВт.год, ГЕС та ГАЕС - скоротили на 32,1% - до 2, 3 млрд кВт.год Споживання електроенергії в I кварталі 2012 р. збільшилося на 2,6% - до 53,6 млрд кВт.год