Nissan Motor Co. інвестує в новий завод у Китаї 785 млн дол

Спільне підприємство японської Nissan Motor Co. і китайської Dongfeng Group - Dongfeng Motor Co., Ltd. (DFL) побудує в КНР новий завод зі збіраня автомобілів, інвестувавши в проект 5 млрд юанів (785 млн дол.).

Спільне підприємство японської Nissan Motor Co. і китайської Dongfeng Group - Dongfeng Motor Co., Ltd. (DFL) побудує в КНР новий завод зі збіраня автомобілів, інвестувавши в проект 5 млрд юанів (785 млн дол.). Відповідна інформація міститься в оприлюдненому сьогодні прес-релізі Nissan.

Завод буде побудований в м. Далянь у північно-східній частині Китаю і матиме первісну потужність в 150 тис. автомашин на рік, які будуть випускатися під брендом Nissan. Цього цільового показника компанія планує досягти вже до 2014 р.

Пізніше Dongfeng Motor Co. має намір подвоїти випуск автомашин на підприємстві до 300 тис. в рік. Nissan планує продати на китайському ринку 2 млн автомашин уже в 2015 р.

Dongfeng Motor підписала контракт на поставку 1 тис. автомашин з електричним двигуном, які будуть випускатися під власним брендом Venucia, в рамках пілотного проекту влади міста Далянь.

У квітні ц.р. стало відомо, що на заводах, що належать спільному підприємству Nissan і китайської Dongfeng Motor Co., починаючи з 2014 р. будуть випускатися дві моделі машин автобренда класу люкс Infiniti, що належить Nissan Motor.

Nissan Motor Co. розвиває своє виробництво і в Латинській Америці. У грудні 2011 р. Nissan Motor Co. заявив про намір інвестувати 2 млрд дол. у будівництво нового заводу в Мексиці потужністю 600 тис. машин на рік. Запуск конвеєра намічений на кінець 2013 р. Крім поставок на мексиканський ринок, керівництво компанії також має намір розширювати свою присутність на ринку всіх латиноамериканських країн.

За популярністю для інвестицій автомобільних гігантів Мексика не може змагатися з Китаєм, який привертає увагу світового автопрому все більше й більше. У квітні ц.р. німецький автоконцерн Volkswagen оголосив про плани побудувати новий автомобільний завод на північному заході Китаю. Майже одночасно з Volkswagen про виробництво своїх автомобілів в Китаї заявила японська компанія Honda. У будівництво нових заводів, яке почнеться вже в 2014 р., автовиробник планує вкласти 560 млн дол. Зведення заводів почнеться в кінці поточного року, і вже в 2014 р. підприємства повинні запустити конвеєри. Нові заводи спочатку будуть випускати по 120 тис. автомобілів в рік, а згодом ця цифра буде збільшена до 240 тис. машин.

Про створення спільного складального підприємства в Китаї оголосили також французька Renault і китайська автомобілебудівна компанія Dongfeng. Імовірно, потужність нового заводу складе 200-300 тис. автомобілів на рік. За попередніми даними, на заводі будуть виробляти легкові автомобілі та автомобілі типу SUV.

Побудувати складальний завод в Ханчжоу на сході Китаю має намір також американський автовиробник Ford. У проект планується інвестувати 760 млн дол. З урахуванням даного проекту виробничі потужності Ford в КНР подвояться: загальна кількість випущених з конвеєрів Fordв КНР автомашин зросте до 1,2 млн примірників, а загальні інвестиції Ford в китайську економіку складуть 4,9 млрд дол.

У березні 2012 р. стало відомо, що на китайський ринок приходить компанія Jaguar Land Rover. Спільне підприємство автовиробник має намір створити з китайською Chery Automobile. Повідомлялося, що СП буде розташовуватися на сході Китаю, неподалік від найбільшого промислового центру - Шанхая. Загальна вартість проекту оцінюється в 2,78 млрд дол. Спочатку підприємство займеться виробництвом позашляховиків Land Rover, а на другому етапі планує налагодити виробництво автомобілів під маркою Jaguar.

Виробників автомобілів продовжує залучати ринок Китаю, незважаючи на те, що за підсумками 2011 р. продажі автомобілів там виросли лише на 2,5% порівняно з 35% в 2010 р. На сьогоднішній день свої виробництва на китайському ринку розмістили такі світові виробники, як BMW, Mercedes-Benz і Audi.

Nissan Motor Co. Ltd. - третій за величиною автовиробник в Японії (після Toyota і Honda). Штат підприємства налічує 155 тис. співробітників. Чистий прибуток японського автомобілебудівного концерну Nissan Motor Co. за підсумками 2011-2012 фінансового року, що завершився 31 березня 2012 р., підвищився на 7% і склав 341,43 млрд ієн (4,28 млрд дол.). Обсяг продажів компанії за звітний період виріс на 7,2% - до 9,41 трлн ієн (117,96 млрд дол.).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся