ua en ru

Микола Лагун купить український підрозділ Swedbank

Автор: RBC.UA
Український бізнесмен Микола Лагун підписав договір з Swedbank AB (Швеція) про придбання мажоритарної частки АТ "Сведбанк". Про це повідомляє прес-служба "Дельта Банку".

Український бізнесмен Микола Лагун (на фото) підписав договір з Swedbank AB (Швеція) про придбання мажоритарної частки АТ "Сведбанк". Про це повідомляє прес-служба "Дельта Банку".

"Ця угода є частиною нашої стратегії розвитку банківського бізнесу. Ми плануємо інтегрувати придбаний банк з існуючими активами АТ "Дельта Банк" і ПАТ "Кредитпромбанк", - зазначив Лагун.

На даний момент Лагуну належать "Дельта Банк" і "Кредитпромбанк".

Читайте також: "Сведбанк" продав колекторам роздрібний портфель на 2,84 млрд грн за 167 млн грн

Swedbank - один з найбільших банків Швеції. Крім цього банк працює також на території і країн Балтії, Росії та України. Акції банку включені до лістингу фондової біржі OMX Nordic Exchange в Стокгольмі в секторі компаній з високим рівнем капіталізації (Large Cap segment). Центральний офіс Swedbank знаходиться в Стокгольмі.

Нещодавно Swedbank прийняв рішення припинити діяльність в Україні і Росії і підписав договір продажу акцій українського підрозділу з Миколою Лагуном.

Завершення угоди очікується до кінця першого півріччя 2013 р. після отримання необхідних дозволів від відповідних інстанцій.

"Це кінцевий етап у реалізації нашої стратегії концентрації діяльності Swedbank на ринках Швециии трьох Балтійських країн. Керівництво банку тепер може повністю зосередитися на наших "домашніх ринках"", - прокоментував угоду президент і голова правління Swedbank Мікаель Вульф.

Читайте також: Лагун оголосив про завершення угоди з купівлі "Кредитпромбанку"

Результат продажу активів Swedbank в Україні буде відображено за статтею "Припинення діяльності" у розмірі 340 млн SEK в першому кварталі 2013 року. Після завершення угоди з активів Swedbank в Україні залишається портфель нерухомості під управлінням дочірньої компанії Swedbank - Ektornet, з балансовою вартістю близько 600 млн SEK. Ці активи будуть поступово реалізовані.

Для Миколи Лагуна це не перший досвід купівлі банківських активів. В 2010 році він отримав права на 3,1 млрд грн активів ліквідовуваного "Укрпромбанку" разом із зобов'язанням повернути Нацбанку рефінансування на 2,7 млрд грн і відсотки по ньому на 400 млн грн. Після цього в 2012 році "Дельта Банк" купив частину роздрібного портфеля "Сведбанку", завдяки чому зміцнив позиції і піднявся з 18-го на 8-е місце за активами.

Недавнє поглинання "Кредитпромбанку" дозволить "Дельта Банку" наростити активи, можливо, на 12,2 млрд грн і піднятися ще на три позиції. Його активи можуть досягти 42 млрд грн, а можуть виявитися меншими, якщо буде потрібно дорезервування.

Читайте також: Скоро серед найбільших банків може не виявитися іноземців, - експерти

Крім "Дельта Банку" Лагуну приписують контроль над створеною ним же першою українською колекторською компанією "Credit Collection Group" (CCG), страховою компанією "Брама Життя", відкритим (недержавних) пенсійним фондом "Дельта", кількома публічними інвестфондами, управління активами яких довірено КУА "Дельта-Капітал". Крім того, в 2007 році Лагун заснував мережу іпотечних супермаркетів "Т.О.Ч.К.А" і заснував девелоперську компанію "Європа", яка, як повідомляли ЗМІ, реалізує проект котеджного містечка "Олімпік-Park" під Києвом.