Нідерландська Van den Akker Holding BV виконає реконструкцію аеропорту "Сімферополь" за 500 млн грн

Проект нідерландської компанії Van den Akker Holding B.V. виграв конкурс з реконструкції аеропорту "Сімферополь" - другого по пасажиропотоку аеропорту в країні. Проект вартістю в 500 млн грн отримала фірма, статутний капітал якої складає всього 18 тис. євро.

Проект нідерландської компанії Van den Akker Holding B.V. виграв конкурс з реконструкції аеропорту "Сімферополь" - другого по пасажиропотоку аеропорту в країні. Проект вартістю в 500 млн грн отримала фірма, статутний капітал якої складає всього 18 тис. євро, пише видання "Дзеркало тижня. Україна".

Єдиним її конкурентом була неназвана компанія з Литви, що втратила інтерес ще до завершення конкурсу. "Представники цієї компанії у результаті не з'явилися на конкурс. Їм дзвонили, але не змогли додзвонитися", - пояснили відсутність конкуренції в Республіканському комітеті Криму по транспорту і зв'язку.

Читайте також: Комісія Радміну Криму для реконструкції аеропорту "Сімферополь" рекомендувала проект голландської компанії Van den Akker

Проект Van den Akker Holding містить класичний набір пропозицій: будівництво термінального комплексу в безпосередній близькості від злітно-посадочної смуги, що дозволить скоротити час руління (зараз пасажири, прилетівши, ще два кілометри їдуть до аеровокзалу); збільшення пасажиропотоку до чотирьох мільйонів осіб в рік (тобто більш ніж в чотири рази порівняно з нинішніми 965 тисячами), а вантажообігу - до 10 млн тонн в рік; розвиток інфраструктури - будівництво багаторівневого паркінгу, готелів, офісних споруд.

Передбачається, що інвестор створить з аеропортом СП, куди перший увійде грошима - 45-50 млн євро, а другий майном - аеровокзальним комплексом і інфраструктурою.

Читайте також: Магазини duty-free в Сімферополі також припинили свою роботу

Раніше конкурсна коміссіея при Раді міністрів АРК по вибору потенційного інвестора для реконструкції аеропорту "Сімферополь" рекомендувала проект нідерландської компанії Van den Akker Holding B.V. В ході презентації керівник проекту Зоя Саранді зазначила, що пропозиція компанії максимально адаптована під потреби як Сімферополя, так і Криму в цілому. "Основна мета даної інвестиційної пропозиції - створення сучасного транспортного вузла на півдні України і додання Сімферополю статусу стратегічного об'єкта в південному регіоні України", - підкреслила керівник проекту. За її словами, модернізація і реконструкція аеропорту увійде в комплекс заходів щодо розвитку дорожньо-транспортної, курортно-рекреаційної та культурної сфери в АРК.

Також китайські інвестори візьмуть участь у реконструкціях аеропорту "Сімферополь" і Ялтинського порту вартістю в 500 млн дол.

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. в рамках II Міжнародного Чорноморського економічного форуму Агентство регіонального розвитку АР Крим і британська компанія INVESTCAP підписали меморандум про реалізацію інвестиційних проектів з реконструкції міжнародного аеропорту "Сімферополь".

ПАТ "Міжнародний аеропорт" Сімферополь "функіонірует з травня 1936 р. і здатний приймати всі типи літаків і вертольотів. З аеропорту "Сімферополь" виконуються регулярні і чартерні рейси більш ніж у 70 міст України, СНД і далекого зарубіжжя. Чистий прибуток ПАТ "МА "Сімферополь" в 2011 р. збільшився в 2,4 разу - до 29,29 млн грн. У травні ц.р. головою правління ПАТ "Міжнародний аеропорт "Сімферополь" був призначений Юрій Солончук.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся