Нічия Росії з Уругваєм, і "українська" перемога Хорватії над Естонією

Перший товариський матч в рамках фінального етапу підготовки до ЄВРО-2012 проти збірної Уругваю росіяни завершили внічию. На гол Луїса Суареса команда Діка Адвоката відповіла точним ударом Олександра Кержакова. А тим часом, збірна Хорватії на очах власних вболівальників з рахунком 3:1 здолала Естонію.

Перший товариський матч в рамках фінального етапу підготовки до Євро-2012 проти збірної Уругваю росіяни завершили внічию. На гол Луїса Суареса команда Діка Адвоката відповіла точним ударом Олександра Кержакова. А тим часом, збірна Хорватії на очах власних вболівальників з рахунком 3:1 здолала Естонію.

Хорватія - Естонія 3:1
: Чорлука, 16, Калініч, 20, Вукоєвич, 81 - Васильєв, 83
Хорватія: Субашич, Стринич, Шільденфельд (Шимуніч, 46), Виду, Чорлука (Врсалько, 80), Перішич (Кранчар, 46), Ілічевіч (Ракітіч, 60), Бадель, Дуймовіч (Вукоєвич, 46), Калініч, Едуардо (Манджукіч, 60)
Естонія: Парейко, Шишов, Клаван, Круглов, Дмитрієв, Киидрон (Степанов, 46), Васильєв, Конса (Камс, 62), Кінк (Вунк, 73), Оямаа (Сааг, 58), Опер (Тамм, 58)

Збірна Хорватії на очах власних вболівальників в рамках підготовки до Євро-2012 з рахунком 3:1 здолала Естонію.

Наставник господарів Славен Билич вчора вечері заявив, що на поле стадіону "Алдо Дросини" в невеличкому містечку Пула вийде експериментальний склад, адже перед тим, як оголосити остаточну заявку він надасть можливість проявити себе декільком гравцям.

"Картатим" знадобилося лише чверть години, щоб відкрити рахунок. Це Чорлука відгукнувся на подачу з правого флангу і з близької відстані відправив м'яч у сітку воріт естонців. Через чотири хвилини господарі подвоїли перевагу. Нападник донецького "Шахтаря" Едуардо відправив у прорив по лівій бровці Івана Перишича, зусилля якого результативним ударом завершив форвард "Дніпра" Калинич.

Підопічні Билича продовжували атакувати і після перерви, але зуміли забити лише на 81-й хвилині. Цього разу справу зробили футболісти, що вийшли на заміну - київський динамівець Огнен Вукоєвич засмутив голкіпера суперника після передачі Симе Врсалько. Майже одразу естонці забили гол престижу, коли Костянтин Васильєв влучно пробив зі штрафного.

Завтра хорвати вирушать в Австрію, де протягом тижня триватиме підготовка до фінального турніру континентальної першості. Команда Билича 2 червня зіграє товариський поєдинок із збірною Норвегії в Осло, а згодом відправиться у Польщу, де 10 червня в Познані проведе стартовий матч групи С проти Ірландії.

Росія - Уругвай 1:1
: Кержаков, 49 - Суарес, 48
Росія: Малафєєв, Березуцький (Шаронов, 46), Анюков, Ігнашевич, Аршавін, Денисов, Зыряновс (Глушаков, 78), Ізмайлов (Кокорін, 78), Широков, Жирков (Комбаров, 70), Погребняк (Кержаков, 46)
Уругвай: Муслера, Альваро Перейра (Рамірес, 78), Годін, Лугано, Максі Перейра, Касерес, Перес (Гаргано, 78), Ріос, Суарес, Форлан, Кавані

Уругвайці прибули до Москви в ролі номінальних фаворитів. Статус півфіналіста ЧС-2010 і третє місце в рейтингу ФІФА зобов'язували їх грати виключно на перемогу. Втім, справжнє співвідношення сил не ризикнув би передбачити ніхто: останній раз команди зустрічалися сорок років тому. Сьогодні ж кожен із суперників вирішував свої актуальні завдання. Росіяни готуються до Євро-2012, уругвайці - до відбірних матчів чемпіонату світу.

У стартовому складі господарів на п'ятничну гру виявилося два футболісти, які заслуговують на окрему згадку. Місце у воротах зайняв В'ячеслав Малафєєв, а позиція правого інсайда дісталася Марату Ізмайлову, який був відсутній в національній команді з осені 2006 року. Роль центрфорварда була довірена ще одному легіонеру - Павлу Погребняку.

Російська збірна відразу позначила свою перевагу. Втім, з часом гості освоїлися, провівши кілька перспективних атак. А от по-справжньому небезпечного моменту глядачі чекали 20 хвилин. Виник він у володіннях господарів. Луїс Суарес, накрутивши центрального захисника Сергія Ігнашевича, вискочив на побачення з Малафєєвим і, не зближуючись, ударив у дальній кут - м'яч пройшов поруч зі штангою.

Трохи пізніше Едінсон Кавані небезпечно пробив з гострого кута - теж мимо. Росіяни відповіли випадом Ізмайлова, мабуть, найкращого в складі команди до перерви. Прийнявши м'яч в штрафній, хавбек обіграв опонента, але в останню мить не втримався на ногах і звалився на газон. Незабаром півзахисник уругвайської збірної Альваро Перейра потужно приклався здалеку, але трохи вище дальньої "дев'ятки".

У перерві Адвокат обмежився двома замінами. Роман Шаронов, якій повернувся до складу збірної, вийшов в центр оборони замість Олексія Березуцького, а Олександр Кержаков посів місце Погребняка, котрий невдало провів перший тайм. Кержаков забив практично відразу. Скориставшись рикошетом, він вискочив один на один із воротарем та не схибив.

Втім, двома хвилинами раніше забили уругвайці. Луїс Суарес, проявивши індивідуальну майстерність, відправив м'яч у лівий від Малафєєва кут. На 53-й хвилині росіяни моли виходити вперед, але Роман Широков із меж штрафної трохи не влучив у площину воріт. Настільки видовищний початок другого тайму не отримав продовження.

Відносне затишшя, яке тривало близько чверті години, було порушено Суаресом. Увірвавшись в штрафну, форвард "Ліверпуля" втратив гольовий шанс - захисник в останній момент ліквідував загрозу, вибивши м'яч на кутовий. Ще більш небезпечніший момент згодом розтринькав Кержаков. Нападник втік на побачення з Фернандо Муслерою, але занадто далеко відпустив м'яч, і той став здобиччю голкіпера.

Заключний відрізок зустрічі запам'ятався низкою замін в обох командах, дальнім ударом Дієго Форлана в руки Малафєєва і неточним пострілом Широкова. Підсумок - закономірна нічия 1:1. Попереду в росіян ще дві контрольні гри - з Литвою та Італією.