Невдале прощання Гвардіоли і тріумф "Боруссії" в Німеччині

Хет-трик Роберта Левандовського допоміг дортмундській "Боруссії" розтрощити мюнхенську "Баварію" у фінальному поєдинку Кубку Німеччини - 5:2. Хосеп Гвардіола і Унай Емері не змогли виграти свої останні матчі в Примері - "Барселона" і "Валенсія" досить несподівано втратили очки.

Німеччина

Дортмундська "Боруссія" вперше за 103-річну історію клубу оформила переможний дубль на внутрішній арені. Після виграшу чемпіонату Німеччини команда Юргена Клоппа завоювала і національний кубок, у фіналі розгромивши "Баварію" з результатом 5:2 завдяки хет-трику Роберта Левандовського.

Шинджі Кагава та Матс Гуммельс забили перші два м'ячі жовто-чорних, в той час як Франк Рібері та Ар'єн Роббен відзначилися в складі "Баварії". Остання відверто провалила репетицію фіналу Ліги чемпіонів УЄФА проти "Челсі", котрий відбудеться наступної суботи. До слова, наставник лондонців Роберто Ді Маттео спостерігав за зустріччю з трибуни разом із канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Уже на третій хвилині Луїс Густаво невдало віддав м'яч назад на Мануеля Нойєра, чим одразу скористався Якуб Блащиковський. Поляк відпасував на Кагаву, а той пробив по порожнім воротах.

Через 20 хвилин інтригу відродив Роббен. Роман Вайденфеллер збив у власному штрафному Маріо Гомеса, і голландець реалізував пенальті. Ініціатива перейшла до команди Юппа Хайнкеса: Гуммельс вибив м'яч з воріт після удару Філіппа Лама, а потім травмованого Вайденфеллера замінив австралієць Мітчелл Лангерак. Проте гол забили дортмундці - Джером Боатенг порушив правила на Блащиковському, а Гуммельс не схибив з 11-метрового.

Здавалося, що команди підуть відпочивати за рахунку 2:1, але на другій компенсованій хвилині Кагава вивів на побачення із Нойєром Левандовського, який ударом проміж ніг голкіпера відправив м'яч у сітку. На 58-й хвилині нападник збірної Польщі відгукнувся на простріл Кевіна Гросскройца, а коли Рібері ефектним ударом скоротив відставання мюнхенців, Левандовський оформив хет-трик, замкнувши на дальній штанзі подачу Лукаша Піщека.

Іспанія

Хосеп Гвардіола і Унай Емері керували своїми командами в рамках Примери в останній раз, але обидва не зуміли піти на мажорній ноті.

"Барселона" на виїзді зустрічалася з "Бетісом" і зіграла внічию - 2:2. На дев'ятій хвилині Серхіо Бускетс вивів каталонців вперед, але протягом трьох хвилин другого тайму Рубен Кастро оформив дубль, і андалузці повели в рахунку. На другій хвилині компенсованого часу від поразки синьо-гранатових врятував Сейду Кейта. Треба відзначити, що одразу після перерви захисник гостей Даніел Алвес отримав червону картку.

Таким чином "Барселона" фінішувала на другому місці, маючи в своєму активі 91 очко. Синьо-гранатові на шість пунктів відстають від "Реала". Мадридці можуть в неділю довести кількість набраних залікових балів до сотні, якщо візьмуть гору над "Мальоркою". У фіналі Кубку Іспанії, котрий відбудеться 25 травня, "Барселона" зустрінеться з "Атлетиком", тому Гвардіола зберігає шанс завоювати цього сезону хоч який-небудь трофей.

Емері на чолі "Валенсії" влітку змінить Маурісіо Пеллегріно. В останньому поєдинку під керівництвом іспанського фахівця валенсійці в гостях поступилися "Реал Сосьєдаду" - 0:1. Єдиний м'яч на 64-й хвилині забив французький форвард Антуан Грізманн. Так чи інакше, "кажани" все одно фінішували третіми у першості Іспанії, завоювавши путівку в Лігу чемпіонів УЄФА.