ua en ru

Нетаньяху прийняв умови "квартету" і закликає палестинців почати переговори

Автор: RBC.UA
Ізраїль прийняв умови близькосхідного "квартету" і закликає палестинців почати переговори. Про це заявив прем'єр-міністр країни Беньямін Нетаньяху, передає радіо "Ехо Москви".

Ізраїль прийняв умови близькосхідного "квартету" і закликає палестинців почати переговори. Про це заявив прем'єр-міністр країни Беньямін Нетаньяху, передає радіо "Ехо Москви".

Тиждень тому Росія, США, ЄС і ООН заявили про необхідність відновити палестино-ізраїльський політичний процес. Міжнародні посередники дали сторонам один місяць на проведення двосторонньої зустрічі на вищому рівні, через 3 місяці Ізраїль і Палестина мають договорити про кордони і безпеки, а протягом півроку - досягти значного прогресу.

Раніше повідомлялося, що представники організації визволення Палестини відмовилися від негайного відновлення переговорів по мирному врегулюванню у форматі "близькосхідного квартету". За підсумками зустрічі виконавчого комітету, палестинська сторона висунула умову, згідно з якою процес буде відновлений тільки в разі припинення будівництва всіх єврейських поселень на Західному березі річки Йордан.

Раніше повідомлялося, що американські законодавці заблокують фінансову допомогу Палестинській автономії у розмірі 200 млн дол. через те, що глава Палестини Махмуд Аббас подав заявку на визнання повноправного членства своєї країни в ООН.

Кошти будуть заморожені доти, доки не вирішиться питання з державним статусом Палестини. Штати, які підтримують свого союзника на Близькому Сході - Ізраїль, як і раніше, закликають палестинців сісти за стіл переговорів.

Нагадаємо, що у Раді Безпеки ООН у п'ятницю 30 вересня почався розгляд заявки палестинців про визнання незалежності їхньої держави. Заявку розглядає комітет Ради Безпеки з прийому держав у члени ООН. Потім прохання палестинців буде спрямоване на технічну експертизу.

Постійний представник Франції в ООН Жерар Аро повідомив журналістам після закритого засідання комітету, що експерти мають встановити, чи відповідає заявка вимогам Статуту ООН. Одним з головних вимог цього основоположного документу ООН є "миролюбність" заявника. Про результати експертизи буде повідомлено комітету Ради Безпеки ООН.

Згідно із Статутом ООН, заявка на вступ повинна бути схвалена всіма 15-ма членами Ради Безпеки, а потім вже рекомендована до розгляду Генеральною Асамблеєю. За резолюцію про появу в ООН нового повноправного члена повинні проголосувати 2/3 учасників Генасамблеї.

США погрожують застосувати право вето при голосуванні в Раді Безпеки, наголошуючи, що створення незалежної палестинської держави може бути тільки результатом мирних палестино-ізраїльських угод.
В свою чергу прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що палестинці намагаються отримати свою державу не для досягнення миру, а щоб продовжити конфлікт з Ізраїлем.

Цікаво, що "категорично проти" подачі Палестиною заявки на повноцінне членство в ООН виступив Іран. За словами верховного керівника Ірану аятолли Алі Хаменєї, будь-який план, що припускає поділ Палестини, буде відхилено Ісламською Республікою.

Нагадаємо, що 23 вересня 2011 р. голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас подав офіційну заявку на членство Палестини в ООН в рамках 66-й сесії Генеральної асамблеї. Махмуд Аббас виголосив урочисту промову, після чого лист-заявка була передана генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну.

Палестинська автономія - адміністративно-політичне утворення арабського населення Юдеї, Самарії, і сектора Гази у складі Держави Ізраїль, створене в результаті угоди, укладеної ізраїльською та палестинською делегаціями в Осло 20 серпня 1993 р.

Держава Палестина офіційно визнана багатьма державами (у тому числі Росією) і входить до складу Ліги арабських держав, але не має статусу повноправного члена ООН, оскільки не визнана трьома державами - постійними членами Ради безпеки ООН (США, Францією і Великобританією).