Німецький фінал: "Баварія" влаштувала черговий розгром "Барселоні" в півфіналі Ліги чемпіонів

Забивши "Барселоні" ще три м'ячі, "Баварія" остаточно добила каталонців, які програли півфінал Ліги чемпіонів УЄФА з підсумковим рахунком 0:7.

Незавидне становище "Барси" до гри у фарбах смакували в пресі і не тільки. Не кожен день "блаугранас" потрібно відіграти чотири м'ячі, і тут, як на зло, не кращим чином себе відчув Ліонель Мессі, який опинився лише на лавці запасних. Довершували сувору картину вже звичні кадрові проблеми в обороні, які поглиблювала дискваліфікація Жорді Альби.

"Баварія" була, навпаки, свіжа, що довів стартовий відрізок. Немов підкреслюючи почуття власної гідності, гості відмовлялися грати на утримання. Німці з напором лізли вперед і виглядали в нападі набагато цікавіше суперника. Підключення захисників "Барси" до атак традиційно оголювали зони, куди з азартом вривалися форварди мюнхенців на чолі з відбувшим дисциплінарне покарання Маріо Манджукічем.

Втім, навіть за рахунку 0:0 кожна хвилина тікала на користь німців. Дальній удар Педро Родрігеса в середині тайму, відбитий Мануелем Нойєром на кутовий, був покликаний підбадьорити напад синьо-гранатових, і це майже вдалося. Всього три хвилини потому каталонці створили момент, який мав завершуватися голом. Даніел Алвес навісив справа на Сеска Фабрегаса, той грудьми скинув м'яч на Хаві Ернандеса, але досвідчений капітан примудрився пробити з лінії воротарського майданчика вище поперечини.

В лавах "Баварії" воротам Віктора Вальдеса частіше інших погрожував Арьєн Роббен, але голландець то робив зайвий рух, то в останній момент дозволяв захисникам блокувати удар або винести м'яч у підкаті.

Зате все як треба він зробив на початку другого тайму. На 49-й хвилині Давід Алаба перевів діагональ направо, Роббен увійшов у штрафну, а наступні його рухи могла передбачити добра половина футбольної Європи. У хрестоматійному для себе стилі 29-річний гравець трохи продріботів вперед, "шведою" відкинув м'яч вліво і по обвідній траєкторії послав м'яч точно в дальній верхній кут.

Тепер "Барселону" могли врятувати лише шість голів, тобто не могло врятувати практично нічого. Небезпечних моментів біля воріт Нойєра більше не ставало, а Мессі продовжував спостерігати за матчем з лави запасних. Замість нього оживити гру були покликані Алексіс Санчес і Тьяго Алькантара, замінивші Хаві та Андреса Іньєсту.

Однак характер зустрічі не змінився. Як і тиждень тому, "Баварія" вміло стримувала атакуючий потенціал каталонців і при першій можливості бігла вперед з метою покарати суперника за провали в захисті.

Трагізм ситуації для "Барси" на 72-й хвилині підкреслив автогол Жерара Піке, який зрізав м'яч у свої ворота після навісу Франка Рібері. Тільки і це був не кінець. Деморалізовані господарі остаточно опустили руки, а Томас Мюллер поставив собі завданням стати в цьому сезоні кращим бомбардиром Ліги чемпіонів.

Автор дубля у першій зустрічі відгукнувся на навіс Рібері, переграв в повітрі куди більш високих Піке і Марка Бартру і послав третій м'яч у ворота Вальдеса. До того часу Юпп Хайнкес вже заходився прибирати одного за іншим футболістів, які в разі "гірчичника" пропустили б фінал єврокубка.

Мюнхенці ні на секунду не дали засумніватися в своїй перевазі в суперечці найсильніших команд Іспанії та Німеччини, а головним підсумком середи стало підтвердження німецького фіналу Ліги чемпіонів. У травні на лондонському "Уемблі" за Кубок європейських чемпіонів посперечаються дортмундська "Боруссія" і "Баварія".