ua en ru

Німецька влада отримає доступ до даних з "податкових оазисів"

Автор: RBC.UA
США, Австралія і Великобританія готові надати Німеччині доступ до даних з цілого ряду "податкових оазисів". Йдеться про банк даних обсягом 400 гігабайтів.

США, Австралія і Великобританія готові надати Німеччині доступ до даних з цілого ряду "податкових оазисів". Йдеться про банк даних обсягом 400 гігабайтів, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на міністерство фінансів ФРН (глава відомства Вольфганг Шойбле на фото).

Німецька влада, що займається розшуком податкових ухильників, отримає можливість користуватися обширним банком даних з так званих "податкових оазисів". Податківці США, Австралії та Великобританії запропонували федеральному уряду відкрити Німеччини доступ до даних об'ємом в 400 гігабайтів на банківських клієнтів з таких "оаз", як Британські Віргінські острови, Сінгапур і острови Кука, повідомило ввечері в п'ятницю, 10 травня, агентство AFP з посиланням на міністерство фінансів у Берліні.

Читайте також: Країни ЄС поділяться інформацією про банківські рахунки податкових ухильників

За повідомленням Мінфіну ФРН, ці дані будуть передані федеральним землям з метою стягування з податкових ухильників належних податків. Федеральні органи надаватимуть землям допомогу у сфері координації та інше сприяння. Отримання доступу до цих даних є "плодом міжнародних зусиль, спрямованих на боротьбу з ухиленням від сплати податків та осушення" податкових оазисів", - наголошується в заяві Мінфіну.

Раніше Німеччина, Франція, Великобританія, Італія та Іспанія оголосили про запуск "пілотної" програми обміну інформацією про банківські рахунки, активізувавши боротьбу з податковими ухильниками. Однак Австрія має намір зберігати банківську таємницю. Не ясно також, чи буде брати участь в обміні податковою інформацією Швейцарія, яка не входить до складу ЄС.

П'ять провідних європейських економік надихнулися прикладом США, де з цього року заробив "Закон про оподаткування іноземних рахунків" (FATCA), який вимагає від іноземних фінансових компаній передачі податковим органам країни даних про американців, активи яких за кордоном перевищують 50 тис. дол.

Читайте також: Щорічні збитки ЄС від відмивання грошей становлять 1 трлн євро, - Ромпей

Деталі "європейського FATCA" будуть опрацьовані до саміту ЄС 22 травня. Учасники блоку хочуть добитися автоматичного обміну інформацією про рахунки і активах своїх громадян, які вони тримають в інших країнах союзу. Це різко скоротить можливості європейців виводити свої кошти з-під оподаткування, що, за визнанням глави Європейської ради Хермана ван Ромпея (на фото), обходиться бюджету ЄС в 1 трлн євро на рік. Це більше ВВП Іспанії або коштів європейських стабфондів, що фінансуються за рахунок коштів платника платників.

Про намір приєднатися до "пілотному" проектом обміну банківською інформацією вже заявили Нідерланди, Польща, Бельгія та Румунія.

Однак ідея автоматичного обміну податковою інформацією до душі не всім в Євросоюзі. Різко проти виступила міністр фінансів Австрії Маріа Фектер. Недоторканність банківської таємниці прописана в конституції Австрії.

Читайте також: Deutsche Bank, UBS і BNP Paribas запідозрили у допомозі податковим ухильниками

Поки незрозуміло, як може бути залучена в обмін даними Швейцарія. Країна - не частина ЄС, а отже, регіональна угода про автоматичне обміні даними на неї не вплине, зазначила Швейцарська банківська асоціація. Про це ж в інтерв'ю місцевій газеті Finanz und Wirtschaft, опублікованому в суботу, нагадала і міністр фінансів Швейцарії Евелін Відмер-Шлумпф.

У скільки обійдеться нова європейська ініціатива фінансової галузі, також не ясно. Торік BNP Paribas оцінив, що відповідність FATCA обійдеться європейським банкам в 100 млн євро, повідомляє The Financial Times. Можливо, що зростання витрат від появи аналога європейського закону в самій Європі не буде.

Як повідомлялося напередодні, провідні європейські банки Deutsche Bank, UBS і BNP Paribas запідозрили у допомозі податковим ухильниками. Дані ICIJ допомогли виявити міжнародну мережу посередників, які допомагають сховати гроші, серед яких і опинилися провідні банки Німеччини, Швейцарії та Франції.

Читайте також: У Швейцарії скасована банківська таємниця

Нагадаємо, раніше ICIJ почав серію публікацій, над якими більше року працювали 86 журналістів з 46 країн. Основою для розслідування став опинився в розпорядженні консорціуму жорсткий диск з 260 Гб інформації про офшори і їх клієнтів. Частина інформації була пошкоджена або засекречена, що зажадало обробки даних за допомогою комп'ютерних програм.

У підсумку в розпорядженні журналістів виявилося близько 2,5 млн документів, що містять інформацію про 120 тис. підставних компаній, офшорних рахунках і сумнівних угодах. У ухиленні від податків підозрюється 140 тис. осіб з 170 країн.